7 pozycji jogi dla zdrowych pleców. Moja 60-letnia mama robi tę serię codziennie i nie bolą ją plecy.

Fantastyczny sposób na wzmocnienie mięśni brzucha, poprawę ogólnej elastyczności i witalności organizmu.

Jest to duża pomoc, nawet dla osób starszych, którym forsowne ćwiczenia cardio są za ciężkie. Regularnie wykonuję te ćwiczenia z mamą i chociaż na początku szło to powoli, poprawiła się jej ogólna elastyczność ciała, krążenie krwi, postawa i ból pleców. Spróbuj i przekonaj się sama.

Pozycja kobry

Połóż się na plecach, połóż ręce pod ramionami. Zrób wdech i unieś ciało, wyprostuj ramiona. Następnie zegnij w dolnej części pleców i klatki piersiowej. Wyciągnij szyję. Utrzymaj tę pozycję przez 10-15 sekund, a następnie wróć powoli.

Pozycja łuku

Połóż się na brzuchu, ugnij kolana i unieś nogi. Trzymaj ręce za plecami i chwyć kostki. Skręć plecy tak bardzo, jak to możliwe, podnieś miednicę i klatkę piersiową. Utrzymaj pozycję przez 10-15 sekund . Wróć do pozycji wyjściowej.

Pozycja deski

Dłonie powinny znajdować się bezpośrednio pod ramionami. Tułów, pośladki i nogi powinny tworzyć linię prostą. Miednica nie zapada się i nie zgina w pasie. Napnij mięśnie brzucha. Trzymaj się tak długo, jak możesz.

Pozycja uwalniająca wiatr

Połóż się na plecach i zrelaksuj. Przyciągnij kolana do ciała i trzymaj stopy rękoma. Pozostań na miejscu przez minutę.

Pozycja okrętu

Połóż się na plecach i połóż ręce na ciele. Zrób wdech i powoli unieś nogi prosto do góry. Podnieś ciało i spróbuj dotknąć stóp rękami. Przytrzymaj przez 15 sekund .

Pozycja strzałka

Ta pozycja wzmacnia kręgosłup, brzuch, wzmacnia nogi i poprawia postawę. Ćwiczenia nie mogą być wykonywane z urazem kolana lub pleców , ale należy ich unikać u pacjentów z przewlekłymi bólami głowy i bezsennością.

Jak to zrobić?

Stań prosto, sięgnij przed siebie. Zegnij kolana, jakbyś chciał usiąść na krześle. Podnieś ręce nad głowę. Powoli schodzimy w dół, staramy się pozostać jak najgłębiej. Oddychaj głęboko i utrzymuj pozę tak długo, jak możesz.

Skłon przy ścianie

Przedramiona układamy na ścianie tak, aby cała ich powierzchnia opierała się o ścianę. Przedramiona są do siebie równoległe. Powoli odsuwamy się od ściany tak, aby nasze przedramiona były w niezmienionej pozycji, a nasze nogi były jeszcze wyciągnięte. Gdy dotrzemy tak daleko, jak pozwala na to ta pozycja, schylamy głowy jak najniżej. W tej pozycji wykonamy 5 głębokich oddechów i powoli wrócimy do pozycji wyjściowej.

error: Treść zabezpieczona !!