Każdy odnotuje różnicę: Żylaki, cellulit, szerokie uda – powiedz im żegnaj po 8-minutowym treningu.

Oto zestaw ćwiczeń, który nie tylko pomoże Ci wzmocnić nogi i złagodzić objawy cellulitu, ale również będzie miał pozytywny wpływ na krążenie krwi oraz pomoże zapobiec problemom z żylakami lub je złagodzić.

Sądzę, że spodoba Ci się ten post jeszcze bardziej, kiedy dowiesz się, że wszystkie ćwiczenia możesz wykonać w zaciszu własnego domu, potrzebując na to tylko 8 minut. Ćwiczenia te są najefektywniejsze po krótkiej rozgrzewce. Idealna do tego będzie pozycja, w której leżysz z lekko zgiętymi nogami, dłonie umieścisz na jednym kolanie, a drugą nogę wyciągniesz na bok. Każdą stronę ćwicz 5 razy.

Skoki gwiazdy

Pamiętasz zabawy z dzieciństwa? Rozpocznij z nogami i dłońmi złączonymi przy bokach ciała. Delikatnie zegnij kolana, a potem energicznie wyprostuj się, skacząc w górę z rękoma uniesionymi nad głową i nogami rozstawionymi szerzej niż ramiona. Gdy wrócisz na ziemię, zbierz nogi i opuść ręce wzdłuż ciała, starając się, aby były maksymalnie wyprostowane. Powtarzaj przez 60 sekund.

Pływanie na sucho

Leżąc twarzą do dołu, umieść ręce przed sobą. Naprzemiennie podnoś lewą rękę i prawą nogę, a potem prawą rękę i lewą nogę. Nie zapomnij o prawidłowym oddychaniu. Powtórz 30 razy, po 15 razy dla każdej strony.

Ćwiczenia boczne

Stań z nogami lekko ugiętymi w kolanach, dłonie złącz w okolicy brody. Wykonując kroki na szerokość ramion, zawsze zaczynaj od strony prawej, potem wracaj do wyjściowej i idź w lewą stronę. Staraj się nie poruszać rękami, a ciało utrzymuj lekko pochylone do przodu. Wykonaj to ćwiczenie 10 razy w każdą stronę.

Przysiad przy ścianie

To ćwiczenie możesz wykonać nawet podczas mycia zębów, w przerwie w pracy czy przed innymi ćwiczeniami. Dzięki niemu Twoje kolana będą Ci wdzięczne. Ważna jest tutaj pozycja nóg.

Oprzyj plecy o ścianę, stojąc w odległości 60 cm od niej. Poruszaj się w dół do momentu, gdy kolana będą pod kątem 90 stopni, opierając się plecami o ścianę. Przytrzymaj pozycję przez 30 do 60 sekund i powtórz 2-3 razy.

Superman

To ćwiczenie jest bardzo podobne do pływania na sucho, tylko podnosisz jednocześnie obie ręce i nogi. Wykonaj 15 powtórzeń.

Kolana razem

Wypróbuj to ćwiczenie w jednej z trzech wersji. Możesz leżeć na plecach, podnosząc kolana do klatki piersiowej i starając się je nacisnąć jak najbliżej niej.

Inną opcją jest wykonanie ćwiczenia w pozycji stojącej, naprzemiennie przytłaczając jedno i drugie kolano do klatki piersiowej. Pamiętaj, aby trzymać plecy prosto.

Bonus – pozycja relaksacyjna i profilaktyka żylaków

Ta prosta statyczna pozycja może przynieść niesamowite korzyści dla Twojego zdrowia i kondycji. Codziennie, po pracy, na przykład oglądając telewizję w salonie, znajdź chwilę na tę pozycję. Nie tylko odciąża serce i układ krążenia, ale także jest skuteczną metodą profilaktyki żylaków. A to dopiero początek!

Rozkładając nogi, przyniesiesz ulgę sercu i poprawisz krążenie krwi, wspomożesz trawienie, zmniejszysz skurcze i uczucie pełności. Pozycja ta stymuluje działanie jelit i pomaga w lepszym przyswajaniu składników odżywczych, łagodzi ból stóp i zapobiega ich obrzękom, pobudza działanie tarczycy i innych gruczołów dokrewnych, poprawia odpływ żylny, zmniejszając obrzęki nóg i uczucie zmęczenia. Korzystnie wpływa na układ nerwowy i dotlenienie mózgu, co poprawia pamięć. Pozwala na lepszy sen, redukuje stres i napięcie. Jeśli czujesz się zirytowany, zły lub zestresowany, spróbuj tej pozycji jako terapii. Już po 15 minutach spojrzysz na świat z innej perspektywy.

Kluczowe jest noszenie wygodnych ubrań i zapewnienie sobie wystarczającej przestrzeni. Nogi najlepiej oprzeć o ścianę i rozluźnić ramiona. Wystarczy 10-15 minut, podczas których nic nie robisz, po prostu leżysz z nogami podniesionymi i wyciągniętymi.

Dodatkowo, połącz tę pozycję z prostym ćwiczeniem oczu, przekręcając je zgodnie z ruchem wskazówek zegara przez 30 sekund, a następnie w przeciwnym kierunku. Podparcie miednicy w tej pozycji może szybko złagodzić napięcie w okolicy miednicy i dolnego odcinka kręgosłupa, co jest doskonałym sposobem na rozluźnienie bolesnego nerwu kulszowego.

error: Treść zabezpieczona !!