Odkryj 8 domowych okładów na różne schorzenia: Twaróg zmniejsza gorączkę, imbir eliminuje flegmę, a chrzan oczyszcza płuca.

Zjawisko wzrostu temperatury ciała jest mechanizmem obronnym organizmu przeciwko infekcjom.

Organizm aktywuje procesy ograniczające rozwój bakterii, zwiększa funkcję białych krwinek, usuwa szkodliwe substancje, a także wytwarza interferon, który jest kluczowy dla układu odpornościowego.

Zaleca się nie obniżać gorączki, chyba że przekracza 38,5°C. Ważne jest, aby pamiętać, że ten artykuł nie zastępuje tradycyjnego leczenia.

Jedną z metod obniżania gorączki, szczególnie przy temperaturze powyżej 39°C, jest stosowanie chłodnych okładów z prześcieradła, pieluszki i wody. Jeśli temperatura osiąga 39°C i nie możemy czekać na działanie leków, warto zastosować tę metodę.

Do wykonania okładu potrzebne są prześcieradło, pielucha lub cienki ręcznik, które należy namoczyć w letniej wodzie o temperaturze około 22°C. Następnie owinąć tkaninę wokół tułowia, pachwin, ud lub ramion, przykryć cienkim kocem i pozostawić na 10 minut, powtarzając w razie potrzeby.

Inne sprawdzone domowe metody to:

Okład na stopy z twarogu: Zimny twaróg nakłada się na stare skarpetki, które zakłada się na stopy pacjenta, a następnie owija się stopy pod kołdrą na 20 minut.

Okład na łydki: Zimna, zwilżona bawełniana pielucha owinięta wokół każdej łydki, przykryta flanelowym szalikiem i wełnianą ściereczką, pozostawiona na pół godziny.

Okład imbirowy: Gęsta pasta z suszonego imbiru i mąki nakładana na chusteczkę i przykładana na czoło, owinięta pieluchą i wełnianym szalikiem, działająca przez pół godziny.

Okład przeciw wszom: Mycie głowy szamponem z olejkiem z drzewa herbacianego, następnie nakładanie olejku na skórę głowy, owinięcie folią spożywczą na 20 minut i grzebienie specjalnym grzebieniem.

Okład z sera: Warstwa twarogu nałożona na chusteczkę, przykładana na szyję pacjenta na noc.

Okład z cebuli: Krążki cebuli umieszczone na chusteczce, nakładane na szyję pacjenta i owinięte pieluchą oraz wełnianym szalem, pozostawione na noc.

Okład cytrynowy: Alternatywa dla okładu z cebuli, stosowana w przypadku anginy i bólu gardła.

Chrzanowy naleśnik: Mieszanka startych ziemniaków i chrzanu nałożona na klatkę piersiową pacjenta, owinięta pieluchą i wełnianym szalikiem, pozostawiona na 20 minut.

error: Treść zabezpieczona !!