11 domowych receptur, które działają bardzo szybko: Zmniejszają obrzęki i wyciągają z organizmu zatrzymaną wodę.

Obrzęki ciała, w tym nóg, dłoni czy w obrębie kostek wywołane są głównie przez nieustanne zatrzymywanie się wody w ciele, co spowodowane jest zbyt dużą ilością płynów znajdujących się w organizmie.

Jest to także przypadłość popularna u kobiet będących w danym momencie w ciąży lub w okresie menstruacyjnym. Wpływa to na zwiększenie masy ciała, uczucie ciężkości, ale i niekorzystnie działa na pracę serca, obciążając je oraz zaburza funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

Sposobem zapobiegnięcia występowania obrzęków ciała jest utrzymanie balansu pomiędzy dwoma pierwiastkami – sodem oraz potasem, ponieważ to właśnie zaburzona ich równowaga wywołuje wszelkie, niechciane obrzmienia ciała. Wpłynąć można na to domowymi sposobami, z użyciem podstawowych składników, dostępnych w każdej kuchni. Wśród takich metod znalazły się przede wszystkim:

1. Pietruszkowa herbata

Do przyrządzenia herbaty potrzebna jest natka pietruszki w ilości 5 łyżeczek oraz pół litra wody. Jest to jeden z najpopularniejszych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów w walce z obrzękami występującymi na ciele. Pomaga on w sposób naturalny pozbyć się zalegającej wody w organizmie.

Sposób przygotowania napoju:

Należy drobno posiekać liście pietruszki i umieścić je w garnku z wrzącą wodą, pozostawić tak gotującą się mieszaninę przez około 5 minut, po czym wyłączyć i po całkowitym jej wystygnięciu odcedzić.

Przygotowany napar nadaje się do spożywania.

Zaleca się picie takiej herbaty minimum 3 razy w ciągu dnia.

Nie zaleca się jednak przesadzanie z ilością, zwłaszcza w przypadku kobiet w błogosławionym stanie.

Dzienna dawka do spożycia nie powinna przekraczać 1 litra.

2. Czarna rzepa i sok z cytryny.

Do przygotowania mikstury potrzebny jest sok z cytryny w ilości 40 ml oraz czarna rzodkiewka – 200 g.

Sposób przygotowania mieszanki:

Starcie przygotowanej rzodkiewki na tarce o grubych oczkach, po czym zalanie tego odpowiednią ilością soku z cytryny i wymieszanie, aby sok równomiernie pokrył wszystkie talarki startego warzywa.

Dzienna dawka zalecana do spożycia wynosi około 30-40 g, a czas trwania kuracji powinien wynosić 7 dni.

Spożywanie:

  • imbiru

Korzeń imbiru wpływa na organizm moczopędnie, dzięki czemu bierze udział w regulacji trawienia, poprawiając przebieg tego procesu, a także wpływa na organizm detoksykująco, pozbywając się z niego wszelkich, szkodliwych substancji toksycznych.

  • marchewki.

Te pomarańczowe warzywo jest źródłem substancji o działaniu przeciwutleniającym, istotnego pierwiastka – potasu oraz witamin, odpowiedzialnym za usuwanie szkodliwych toksyn z organizmu. Regularne spożywanie marchewki pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu cholesterolu oraz glukozy.

  • selera

W selerze zawarta jest kumaryna, która odpowiada za detoksykację organizmu, usuwa przede wszystkim przeciwutleniacze oraz zbyt dużą ilość wody zatrzymaną w organizmie. Przyczynia się do usprawnienia procesów trawiennych, a także reguluje ciśnienie krwi, chroniąc przed jego podwyższeniem. Szczególnie bogata w wymienione właściwości jest łodyga.

  • ogórków

Te warzywa są źródłem dużej ilości wody oraz zawartych w niej składników mineralnych, a także odżywczych, uczestniczących w usuwaniu szkodliwego kwasu moczowego w nerkach. Zawarty w nich z kolei kwas kawowy bierze udział w usuwaniu wody zatrzymanej w ciele człowieka. Dodatkowym ich atutem jest fakt, że nie powodują przybierania na wadze z powodu swojej niskokaloryczności, co jest pomocne podczas zrzucania zbędnych kilogramów.

  • szparagów

Są one bogate w pierwiastek – potas w dużej ilości, który ochrania organizm przed zatrzymywaniem się wody w ciele, a także odpowiada za regulację cholesterolu i zapobiega przed podwyższeniem stężenia glukozy we krwi, co wpływa korzystnie na zdrowie organizmu.

  • cynamonu

Zawarty w cynamonie pierwiastek – chrom bierze udział przede wszystkim w regulacji uczucia sytości i kontrolę odczuwanego apetytu. Ponadto odpowiedzialny jest za wspomaganie funkcjonowania układu immunologicznego, a także jest jednym z głównych składników, które odgrywają kluczową rolę podczas odtruwania organizmu i oczyszczania jego z toksycznych, szkodliwych substancji. Poza wymienionymi funkcjami działa on również przeciwzapalnie i wykazuje działanie znieczulające oraz uśmierzające ból.

  • zielonej herbaty

Regularne spożywanie zielonej herbaty wpływa na organizm wyciszająco oraz uspokaja go, dodatkowo reguluje wydalanie moczu z organizmu, dzięki naturalnym właściwościom moczopędnym owej herbaty. Picie zielonej herbaty polepsza metabolizm wątroby, która jest kluczowym narządem biorącym udział w detoksykacji organizmu, dlatego też istotne jest wsparcie jej pracy. Zielona herbata, co istotne pomocna jest również podczas procesu odchudzania, bowiem przyczynia się ona do skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej oraz ułatwia jej spalanie, co dowiodły badania naukowe.

error: Treść zabezpieczona !!