Napój na lepszą kondycję wątroby w tydzień – Przepis.

Nasi dziadkowie już pokolenia temu wiedzieli, jak wartościowy dla zdrowia jest sok z buraków. Poza powszechnie znanym zastosowaniem jako antybiotyk, doskonale sprawdza się także jako specyfik na wątrobę.

Potrafi skutecznie oczyścić ją z toksyn, wspomóc usuwanie substancji zawartych w lekach (szczególnie przeciwbólowych) czy po prostu usprawnić pracę tego narządu w ciele człowieka.  Istnieje wiele suplementów przeznaczonych do zwalczania dolegliwości wątrobowych, niemniej jednak, tak naprawdę wystarczą tylko trzy składniki, aby przygotować domowy specyfik dorównujący skutecznością suplementom pochodzącym z apteki.

Nie wolno jednocześnie zapominać, że jeśli dolegliwości są bardzo silne i utrudniają normalne życie, to koniecznym jest, aby zasięgnąć porady lekarskiej. Domowy napój buraczany nie jest bowiem w stanie zastąpić konwencjonalnych metod leczenia.

Przepis na preparat wspierający funkcjonowanie wątroby 

Do przygotowania tej receptury niezbędne będą:

  • dwie szklanki wody
  • jedna trzecia szklanek rodzynek
  • szklanka posiekanych buraków
  • sok z jednej cytryny

Sposób przyrządzenia:

Dwie szklanki wody wlać do rondelka i doprowadzić do wrzenia. Gdy woda zacznie się gotować należy dodać do niej rodzynki sułtańskie i buraczki pokrojone w półksiężyce. Ważne, aby palnik pod garnkiem wyłączyć od razu po tym, jak woda zawrze.

Całość należy przykryć pokrywką i odstawić na minimum czterdzieści pięć minut (maksymalnie zaś na godzinę). Gdy mieszanina wystygnie za pomocą blendera można zmienić jej konsystencję na bardziej jednorodną i zagęszczoną. Dobrym rozwiązaniem jest także dodanie do buraków z rodzynkami soku ze świeżo wyciśniętej cytryny.

Jak dozować ten preparat?

Zaleca się, aby dawkę 150 ml spożywać dwa razy w ciągu dnia (na czczo oraz tuż przed obiadem) przez siedem do dziesięciu dni. Po tym czasie mieszaninę należy odstawić na dwa tygodnie i powtórzyć kurację w razie potrzeby.

Przepis na mieszankę buraczaną wspierającą leczenie anemii, obniżanie ciśnienia tętniczego krwi oraz okres menopauzy 

Nadciśnienie tętnicze to podstępna i groźna choroba układu krążenia. Aby wspomóc jej leczenie warto spożywać mieszankę czerwonych buraków i dobrej jakości miodu. W tym celu sok z warzywa w proporcji 1:1 należy wymieszać z miodem (najlepiej wielokwiatowym) i spożywać łyżeczkę takiej mieszanki przed każdym posiłkiem.

Anemia to schorzenie wiążące się między innymi z niedoborem żelaza. Buraki to istna skarbnica tego pierwiastka, toteż warto je spożywać w przypadku niedokrwistości. Najprostszym, a zarazem najlepszym przepisem jest połączenie szklanki octu jabłkowego i trzech łyżek soku buraczanego.

Taki duet należy przyjmować około pół godziny przed posiłkiem. A co z dolegliwościami związanymi z menopauzą? Tutaj z pomocą przychodzi sok z buraków rozcieńczony 1:1 z przegotowaną wodą, który dozuje się w ilości łyżeczki przed posiłkiem.

Na co jeszcze pozytywnie wpływa sok z buraczków czerwonych? 

Dzięki wysokiej zawartości żelaza oraz innych wartościowych pierwiastków sok z buraków stanowi wspaniałe remedium na wiele chorób. Idealnie sprawdzi się dla osób borykających się ze schorzeniami narządu wzroku, z grzybicami (w tym nawet dróg oddechowych) czy intensywnymi bólami głowy.

Mało osób wie, że buraki pozytywnie wpływają na produkcję hemoglobiny w ludzkim ciele (stąd właśnie bierze się niebotyczna skuteczność w leczeniu niedokrwistości). Kolejną płaszczyzną, na której spisują się te warzywa jest wspomaganie leczenia miażdżycy.

Ciemnoróżowy sok buraka znacząco poprawia elastyczność tętnic, żył i naczyń krwionośnych. Dzięki sporej zawartości jodu poprawia funkcjonowanie tarczycy. Podsumowując, buraki to niezwykle wartościowe bulwy. Mają słodki, charakterystyczny smak i równie intensywny w kolorze sok. Warzywa te obfitują w witaminę C, E, magnez, żelazo, cynk oraz potas.

Dodatkowa, duża zawartość kwasu foliowego sprawia, że powinny być one w dużych ilościach spożywane przez kobiety w ciąży. Już szklanka soku z buraka tygodniowo znacząco wpłynie na stan zdrowia całego ciała.

error: Treść zabezpieczona !!