Lekarz wskazał najprostszy sposób, aby trwale wspomóc kręgosłup przez nogi: Wyeliminuje skurcze, ból i zmęczenie.

Coraz więcej osób cierpi na ból stóp, a nie unikają go nawet osoby młodsze, a niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ból stóp jest bardzo istotnie związany z bólem pleców.

Jeśli więc uda Ci się wyeliminować problemy związane ze stopami, pomożesz również kręgosłupowi. Przyczyny bólu są różne – brak ruchu, niewłaściwe buty, nadmierne obciążenie. Rezultat jest jednak zawsze taki sam – ból, skurcze i nieprzyjemne dolegliwości, które komplikują codzienne życie. Wykonuj te proste ćwiczenia codziennie, a ból nie tylko zmniejszy się, ale może całkowicie zniknąć.

Powięź podeszwowa to duże ścięgno w stopie, które łączy piętę z palcami. Aż niewiarygodne 50% populacji ma z tym problemy. Jest to zwykle wynik uszkodzeń spowodowanych zwiększonym naprężeniem i zużyciem. Dana choroba nazywa się wtedy  zapaleniem rozcięgna podeszwowego.

Ruch okrężny kostek

To ćwiczenie pomaga nie tylko stopom, ale także kolanom, łydkom i kręgosłupowi . Sztywne kostki, w których przepływa niewystarczająca ilość krwi, mogą powodować ból w innych częściach ciała. W ten sposób organizm stara się zrekompensować ich ograniczoną elastyczność.

Za pomocą tego ćwiczenia można złagodzić ból nie tylko w wyżej wymienionych biodrach, plecach czy kolanach, ale także w innych częściach ciała. Możesz wykonać ćwiczenie leżąc, podpierając nogę w łydce np. zwiniętym ręcznikiem, a nawet siedząc krzyżując jedną nogę nad drugą. Ćwicz to codziennie przez co najmniej kilka minut na każdej stopie.

Rozciąganie

Zdobądź opaskę do ćwiczeń, aby wykonać to ćwiczenie. Jeśli go nie masz, wystarczy pasek ze spodni lub szlafrok . Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi przed sobą lub ugnij jedną nogę jak turecki przysiad. Owiń jeden koniec gumki lub paska wokół nogi, a drugi koniec przymocuj do nogi łóżka lub innego stałego przedmiotu.

Jeśli używasz paska nieelastycznego, weź drugi koniec do ręki. Jak pokazano na ilustracji, pociągnij stopę do siebie, pokonując nacisk gumy i przytrzymaj przez 5 do 10 sekund. Wykonuj ćwiczenie codziennie na każdej stopie przez co najmniej kilka minut.

Podnoszenie ołówka palcami u stóp

To niezwykle łatwe ćwiczenie – połóż ołówek na ziemi i stań przed nim. Spróbuj go złapać i unieść palcami. Przytrzymaj go przez 10 sekund , a następnie ponownie puść na ziemię. Jeśli masz problem z łapaniem ołówka, możesz zamiast tego podnieść szmatkę.

Ćwicz, aż zaczniesz odczuwać, że ból ustępuje w innym dokuczającym Ci obszarze ciała. Jeśli ból nie ustąpi od razu po pierwszym ćwiczeniu, to powtarzaj je podobnie jak pozostałe ćwiczenia codziennie przez co najmniej kilka minut na każdej nodze.

Butelka z lodem – szybka i skuteczna ulga w bólu

Zamroź wodę w plastikowej butelce o pojemności 3 dcl i chodź po niej stopą w górę iw dół przez 5-10 minut. To doskonała, a przede wszystkim szybka pomoc w uśmierzaniu bólu, relaksacji stóp i łydek.

Chodzenie na palcach

Chodzenie na palcach to wspaniałe ćwiczenie dla każdego. Wszystko, co musisz zrobić, to stanąć na palcach i chodzić w ten sposób przez 10 do 20 sekund lub tak długo, jak możesz to wytrzymać.Kilka minut dziennie chodzenia w ten sposób może mieć duży wpływ na samopoczucie z biegiem czasu.

Technika eliminowania bólu

W swoim filmie dr. Donald DeFabio demonstruje technikę, która pomoże Ci złagodzić ból spowodowany wspomnianą chorobą.

Czym jest technika Graston

Jest to technika, z której mogą korzystać lekarze, fizjoterapeuci, trenerzy sportowi lub kręgarze, aby pomóc swoim pacjentom usunąć tkankę bliznowatą i przywrócić elastyczność (giętkość) w nodze za pomocą prostego żelaznego przedmiotu.

Metoda ta wprowadza krew w bolące miejsca , co wspomaga i przyspiesza gojenie. Ta sama technika jest stosowana na łydkach oprócz stóp. Łydki są bardzo ważne w eliminowaniu bólu stóp. Jeśli łydki są wystarczająco elastyczne, zapobiega to przechylaniu się lub obracaniu stóp na niewłaściwą stronę podczas chodzenia.

Podczas sesji, oprócz masowania łydek i stóp, terapeuta użyje również taśmy samoprzylepnej, aby zmniejszyć ucisk wywołany zapaleniem rozcięgna podeszwowego.

error: Treść zabezpieczona !!