Ćwiczenia na nerw kulszowy. Są zatwierdzone przez lekarzy i bezpieczne, można je wykonywać w domu.

2 sprawdzone ćwiczenia na rwę kulszową, które polecają fizjoterapeuci. Ich wykonanie jest niezwykle łatwe i przyniesie natychmiastowe efekty

Rwa kulszowa- najdłuższy nerw w ciele człowieka

Podczas zacięcia lub zapalenia nerwu kulszowego dochodzi do bólu, który może prowadzić od okolic lędźwi, aż do stopy. Stan ten powoduje dyskomfort nawet przy najmniejszym ruchu. Zdarza się, że prowadzi on do drętwienia i problemów z poruszaniem.

Istnieją jednak specjalne ćwiczenia, które pomogą pozbyć się paraliżującego bólu. To proste sposoby na złagodzenie rwy kulszowej w domu, doradzane przez fizjoterapeutów.

Dlaczego nerw kulszowy boli?

Istnieje wiele przyczyn, z jakich powstaje stan zapalny w obrębie nerwu kulszowego. Do jednych z nich można zaliczyć przeciążenie kręgosłupa poprzez podnoszenie zbyt dużych ciężarów oraz nieprawidłową postawę ciała. Oprócz tego powodem mogą być choroby w postaci cukrzycy i stwardnienia rozsianego.

Znaczące są także choroby zakaźne takie jak gruźlica, półpasiec czy bruceloza oraz zatrucia lekami. Negatywny wpływ na nerw kulszowy mają również obniżony metabolizm i częsta hipotermia. Do przyczyn bólu można zaliczyć też nadmierne spożywanie alkoholu.

Proste ćwiczenia na stan zapalny i ból nerwu kulszowego

Ćwiczenie 1

Znajdź równą, płaską powierzchnię i połóż się na niej. Następnie zegnij nogę, przytrzymaj ją obiema rękami i kieruj powoli do klatki piersiowej. Utrzymuj nogę jak najbliżej klatki przez 30 sekund. Opuść powoli stopę do pierwotnej pozycji i powtórz ćwiczenie dwa razy.

Ćwiczenie 2

Kładąc się na płaskiej powierzchni ugnij kolana. Następnie skrzyżuj nogi według pokazanego schematu i podtrzymuj je rękoma. Pozostań w tej pozycji przez 30 sekund i powtórz ją dwa razy.

Ćwiczenia te są polecane przez lekarza i sprawdzone przez pacjentów z rwą kulszową. Można wykonywać je osobno lub razem. Oprócz tego warto pamiętać o innych aktywnościach fizycznych i ruchu na świeżym powietrzu.

Gdy ból powraca należy niezwłocznie udać się do lekarza i skonsultować z nim swoje objawy.

error: Treść zabezpieczona !!