Kilka ćwiczeń, które pomogą Ci w bólach kręgosłupa: Wystarczy wykonywać je codziennie – zapomnij czym jest ból.

Cierpisz na bóle pleców i nie możesz znaleźć żadnego sposobu, który pomoże? Jednym z lepszych sposobów na pozbycie się tego uciążliwego problemu są ćwiczenia.

Zapomnij o lekach przeciwbólowych – dzięki tym ćwiczeniom zapomnisz o bólu pleców. Rwa kulszowa to częsty problem, który dotyka wiele osób w różnym wieku, powodując ból i dyskomfort. Osoby na nią cierpiące wiedzą, jak bardzo jest to uciążliwe.

Nic dziwnego, bowiem nerw kulszowy jest ciągnie się od dołu pleców aż do mięśni stóp, będąc tym samym najdłuższym nerwem w ludzkim ciele. Problem ten dotyka bardzo dużą liczbę populacji, szacuje się, że aż około 40% chociaż raz w życiu będzie borykać się z tym problemem.

Jak rozpoznać, że ten konkretny ból jest objawem właśnie rwy kulszowej?

Osoby cierpiące na tę dolegliwość zazwyczaj skarżą się na ból w okolicy dolnej części pleców, ale także pośladków oraz ud. Często niestety zdarza się, że osoba traci czucie w stopie lub nawet całej nodze. Dochodzą do tego takie nieprzyjemne objawy jak dźganie czy chwytanie.

A także ogólne osłabienie, które prowadzi do łamania kolan podczas wstawania. Przy rwie kulszowej można też zaobserwować zmniejszenie odruchu stawu kolanowego oraz ścięgna Achillesa.

Ukojeniem bólu spowodowanego rwą kulszową może być joga. Te 8 pozycji, które za chwilę poznasz, przyniosą Ci ulgę.

Do pierwszego ćwiczenia potrzebujesz krzesła. Umieść jedną nogę na krześle, a grzbiet przeciwnej ręki po zewnętrznej stronie kolana. Drugą rękę oprzyj na biodrze. Górną część ciała z biodrami skierowanymi do przodu obróć i wytrzymaj w takiej pozie ok. 30 sekund. Następnie zamień nogi, a ćwiczenie powtórz kilka razy.

Do kolejnych ćwiczeń możesz przygotować matę.

Ćwiczenie 2 zacznij od położenia się na podłodze. Jedną nogę połóż prosto na ziemi, a drugą przyciągnij do siebie, tak, aby kolano znajdowało się jak najbliżej klatki piersiowej. Pamiętaj, że przyciągając kolano, ramiona powinny przylegać do ziemi.

Trzecie ćwiczenie również rozpocznij od leżenia na plecach. Rozłóż ręce prosto, tak, aby całe ciało tworzyło literę T. Pozostaw ramiona na podłodze, a nogi zegnij i odwróć je na bok. Pozostań w takiej pozycji przez około minutę, a następnie zmień stronę.

Ćwiczenie 4 polega na skręceniu ciała w pozycji leżącej. Leżąc na plecach, wyciągnij nogę i zegnij kolano pod kątek prostym. Druga ręka niech odciągnie w bok lekko kolano. Twarz i górną część ciała odwróć tak, aby widzieć rękę, która znajduje się na podłodze. Aby pozycja była prawidłowo wykonana, obydwa ramiona powinny przylegać do podłogi.

Kolejna pozycja jest w pozycji pół stającej. Zrób krok do przodu i ugnij tak wyciągniętą nogę w kolanie, a drugą nogę, prostą, wyciągnij do tyłu, tak, aby opierała się na palcach. Odwracaj plecy, jednocześnie umieszczając przeciwny łokieć od wewnętrznej strony zgiętego kolana, a dłonie połącz razem. Wykonuj ćwiczenie po 30 sekund na każdą stronę.

Kolejna pozycja to skręt podczas siedzenia. Zegnij dwie nogi, a następnie złóż jedną na kolanie drugiej. Jedną ręką oprzyj łokieć o zewnętrzną stronę kolana, które jest zgięte, a drugą postaw za plecami. Pozostań w tej pozycji przez 30 sekund, odciągając głowę do tyłu.

7 pozycja to pozycja kota. Zacznij od bycia na czworaka, potem zegnij plecy, podnosząc jednocześnie głowę i klatkę piersiową. Weź oddech i wstrzymaj go na ok. 10 sekund. Wydychając powietrze, wyprostuj plecy , przykucnij i przyciągnij brodę do klatki, przez około 10 sekund. Ćwiczenie powtarzaj przez 1/2 minuty.

Ostatnia, najprostsza pozycja zaczyna się od uklęknięcia u wyciągnięcia rąk przed siebie. Jednocześnie rozstaw kolana na szerokość bioder, a pośladki dociągaj w stronę pięt. W tej pozycji możesz pozostać przez tyle czasu, ile chcesz.

Wykonuj te ćwiczenia regularnie, dzięki czemu poprawisz swoje zdrowie i samopoczucie.

error: Treść zabezpieczona !!