W ciągu tygodnia minus 2 kg i nadal chudnę: Dieta bez cukru – Nawet moja babcia straci na wadze.

Z jednej strony proces utraty wagi jest złożony, wymagający konsekwencji i nieprzewidywalny. Z drugiej jednak strony jest to prosty, gdy utrzymujemy zasadę JEDZ MNIEJ – WAŻ MNIEJ.

Niestety nie wszyscy możemy pochwalić się siłą woli. Mimo to jest wiele sposobów aby pozbyć się nadmiaru kilogramów i czuć się z tym świetnie.

Opowiem Ci o jednym z nich. Jest to połączenie podstawowej diety bez węglowodanów z dietą opracowaną przez dietetyka i trenera fitness Jorge Cruz. Nosi ona intrygującą nazwę „100”.

Dieta Węglowodanowa

Sztuką jest jeść NIE WIĘCEJ niż tzw. 100 kcal cukrowych dziennie. Wielu trenerów sugeruje, że to cukier powoduje wzrost tkanki tłuszczowej w brzuchu, a nie białko, błonnik czy same tłuszcze. W rezultacie, specjaliści, w tym również Jorge Cruz, opracowali prostą formułę odchudzania. Aby dowiedzieć się, ile kalorii „cukrowych” znajduje się w produkcie, należy pomnożyć ilość węglowodanów przez 4.

Przykład

Przeciętny banan to ok 25 g węglowodanów. Pytasz, czy to dużo?

Porównajmy zatem jęczmień perłowy, który zawiera 10g węglowodanów na 100 g. Jeśli pomnożymy go przez 4, obliczenia szacują, że można spożyć 1 banana dziennie lub 300g owsianki jęczmiennej.

Pokarmy bez węglowodanów

error: Treść zabezpieczona !!