Mój sąsiad poradził mi, jak co roku uzyskać ogromne plony ogórków. Zobacz, jak to jest możliwe.

Czasami kluczem do obfitych zbiorów jest prostota. Wystarczy tylko wiedzieć kilka rzeczy. Dziś podzielimy się z Tobą wiedzą, dzięki której możesz mieć obfite plony.

Składniki:

  • 2 l wody
  • 0,5 l łupin cebuli

Sposób przygotowania:

Obierz cebulę i gotuj łupiny cebuli we wrzącej wodzie przez 10 minut. Ostudź, a następnie rozcieńcz roztwór wodą do uzyskania około 5 litrów. Tak przygotowanym roztworem należy codziennie podlewać ogórki. Roztworem można spryskiwać ogórki w celu odstraszenia szkodników. Ten nawóz jest niesamowity – sam możesz zobaczyć rezultaty.

Do nawożenia ogórków nasze babcie używały starego chleba.

Wysokie plony ogórków wymagają intensywnego odżywiania roślin. Można to zrobić za pomocą starej metody – fermentacji. Dwie trzecie wiadra należy wypełnić bułką tartą. Do wiadra należy dolać wody i załadować skórki namoczoną bułką tartą. W przeciwnym razie mogą one wypłynąć na powierzchnię, gdy chleb zacznie fermentować.

Pozostaw wiadro na tydzień w ciepłym miejscu. Powstałą substancję należy rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:1. Można ją stosować jako nawóz do podlewania dopiero co posadzonych ogórków. Stosować na początku kwitnienia i do momentu, gdy owoce osiągną pożądaną wielkość.

Wysokie plony ogórków można uzyskać tylko dzięki odpowiedniemu nawożeniu.

Składniki:

  • 10 litrów wody
  • 1 filiżanka na każdy dżem spalonego drewna (1 li).

Sposób przygotowania:

Włóż węgiel do wody i pozostaw na jeden dzień. Następnie wsyp węgiel do litrowego kubka. Jeden kubek przypada na każdy krzak ogórka.

Następnie nawozić bryłę korzeniową za pomocą tego litrowego kubka. Zapewni to duże zbiory.

error: Treść zabezpieczona !!