Skuteczność działania i naturalność produktu oraz zróżnicowane korzyści – Zainteresuj się octem.

Pralka jest jednym z tych urządzeń, które w znacznym stopniu ułatwiają codzienne życie i oszczędzają nam mnóstwo czasu.

Ciężko sobie obecnie wyobrazić funkcjonowanie bez niej. Korzystanie z pralki wymaga użycia odpowiednich środków – tych do prania, płukania, ale i takich, które pomogą utrzymać urządzenie w dobrym stanie technicznym. Sklepową chemię można zastąpić tanim i ogólnodostępnym składnikiem, jakim jest ocet.

Jak wykorzystać ocet podczas prania?

Ocet warto mieć w domu i używać nie tylko jako przyprawę w kuchni. Jest nie tylko dużo tańszy od większości środków czyszczących, ale też całkowicie bezpieczny i ekologiczny. To ważne, zwłaszcza dla osób posiadających dzieci i właścicieli zwierząt.

Co najważniejsze, ocet jest też skuteczny i działa nawet lepiej niż niektóre drogie środki czyszczące. Świetnie dezynfekuje, czyści i usuwa nieprzyjemne zapachy. Był używany już w czasach, gdy nie istniały jeszcze specjalne płyny do płukania tkanin.

Jak go stosować?

Jako odplamiacz do tkanin – dodanie odrobiny octu do prania lub bezpośrednio na poplamione ubranie (wystarczy zaaplikować ocet na plamę np. butelką z rozpylaczem i pozostawić na 10  minut przed włożeniem do pralki), pomoże usunąć z ubrań nawet najbardziej uporczywe plamy.

Zamiast płynu do zmiękczania tkanin  – ocet doskonale zmiękcza i radzi sobie z kamieniem, warto dodać go do prania grubych tkanin (np. ręczników). 100 ml octu wlanego do przegródki na proszek do prania i płyn do płukania sprawi, że pranie będzie miękkie i przyjemne w dotyku.

Do usuwania nieprzyjemnych zapachów – ocet doskonale poradzi sobie z usunięciem najbardziej uciążliwych zapachów, szklanka octu dodana do prania, pozwoli pozbyć się nawet zapachu dymu, wilgoci czy stęchlizny.

Jako wybielacz – dodanie niewielkiej ilości octu do białego prania (ubrań, bielizny, pościeli, obrusów czy zasłon) pozwoli odzyskać im dawny kolor i utrzymać go na dłużej oraz usunąć żółte plamy (np. te z potu). Delikatne tkaniny można prać ręcznie w wodzie z octem – wystarczy dodać 50 ml octu, pozostawić na 15 minut, wypłukać i wywiesić pranie.

Do utrzymania koloru – wypranie kolorowych, ciemnych ubrań (np. jeansów) z dodatkiem octu, utrwali kolor i zapobiegnie farbowaniu.

Do usuwania sierści zwierząt – ocet dodany do pralki pomoże w dokładniejszym wypłukiwaniu sierści z ubrań w trakcie prania.

Do czyszczenia pralki – regularne dodawanie octu do prania pomaga zachować wnętrze pralki czyste i chroni przez nadmiernym osadzaniem się kamienia. Można raz na jakiś czas wyczyścić pralkę, uruchamiając krótki program i dodając sporą ilości octu do wnętrza pustej pralki.

error: Treść zabezpieczona !!