Świetny przepis na herbatę z cebulą, według babcinej receptury. Wspomoże Cię ona w różnych dolegliwościach zdrowotnych.

Wyjątkowe zastosowania i właściwości cebuli

Cebuli w kuchni używane bardzo często, jednak nie każdy ma świadomość tego, jak wiele dobroczynnych właściwości ma to warzywo. Jeśli borykasz się z problemami, takimi jak: dyskomfort w jelitach, albo cierpisz na skurcze i bóle brzucha bądź masz problemy z żołądkiem doskonałym rozwiązaniem dla ciebie będzie stuletni przepis na cebulową herbatę.

Co więcej, taka herbata doskonale rozwiązuje wiele problemów zdrowotnych. Do przygotowania herbaty potrzebujesz tylko jednej cebuli i filiżanki czarnej herbaty. Istotne jest także to, że cebulowa herbatka posiada nie tylko ogromne działanie lecznicze ale także bardzo dobrze smakuje.

Przepis na cebulową herbatę.

Składniki potrzebne do jej przygotowania to jak wyżej wspomniano: 1 cała cebula oraz 200 ml czarnej herbaty.

Sposób przygotowania: Na początek obierz I dokładnie umyj cebulę. Następnie cebulę należy pokroić, w taki sposób aby nie rozpadła się ona na osobne krążki. Następnie należy włożyć cebulę do filiżanki i zalać gorącą czarną herbatą. Gdy to zrobimy całość należy odstawić na około 5-10 minut i gotowe.

Dlaczego cebula ma tak wyjątkowe działanie?

Warto wiedzieć, że cebula zawiera flawonoid, który zwany jest kwarcetyną. Substancja ta zwiększa poziom przeciwutleniaczy zawartych we krwi. Jest to również bardzo skuteczny sposób w zapobieganiu przeziębieniom oraz kaszlowi. Ponadto cebulowa herbata pomaga zredukować stres i kontrolować zbyt wysokie ciśnienie krwi.

Przede wszystkim, warto jednak zwrócić uwagę iż napój ten jest bardzo dobry dla ludzkiego układu pokarmowego. Warzywo, jakim jest cebula jest bogatym źródłem inuliny, czyli polisacharydu, który cechuje się tym, że nie jest trawiony w przewodzie pokarmowym i dlatego podobnie, jak błotnik jest bardzo ważnym dla zachowania zdrowych jelit.

Systematyczne spożywanie cebulowej herbaty, zatem pozwala utrzymać zdrowe jelita i zapobiega chorobom, takim jak: niestrawność, zaparcia, czy też wzdęcia.

Inne lecznicza zastosowania cebuli:

Numer 1 okład z cebuli:

Okład z cebuli jest doskonały przede wszystkim na ból gardła, który doskwiera podczas przełykania. Cebula wykazuje silne działanie przeciwzapalne, a jeśli nie przepadamy za syropem z cebuli, np. ze względu na to, że nie odpowiada nam jego zapach bądź smak, wówczas warto wypróbować tego typu okład. Wystarczy jedynie oczyścić cebulę, przekroić i nałożyć ją na obolałe gardło.

Numer 2 cebulowy syrop:

Tego typu syrop doskonale sprawdza się przede wszystkim w leczeniu przeziębień, redukuje kaszel i wykazuje korzystne działanie podczas stanów zapalnych dróg oddechowych. Aby przygotować syrop należy drobno posiekać cebulę i włożyć ją do słoika na przemian z miodem.

Następnie należy zakręcić słoik i odstawić całość na noc. W tym czasie sok uwolni się z cebuli i wraz z miodem stworzy wyjątkowy leczniczy syrop. Syrop ten bardzo często stosowały nasz babki i prababki. Tak przygotowany specyfik należy przyjmować po jednej łyżeczce teraz na godzinę: w przypadku osób dorosłych.

Natomiast w przypadku dzieci zaleca się stosowanie syropu po jednej łyżeczce co dwie godziny. Podczas przygotowywania należy jednak zwrócić uwagę na to, aby nie obierać cebuli do końca. Jest to istotne ponieważ najwięcej leczniczych przeciwutleniaczy znajduje się właśnie w powierzchniowych warstwach cebuli.

Numer 3 cebula na obniżenie temperatury:

Aby cebula posłużyła nam jako środek obniżający temperaturę ciała należy ją pokroić i ułożyć na stopach. Gdy to wykonamy na stopy obłożone cebulą należy ubrać skarpetki i tak udać się do snu. Rano należy zdjąć cebulę i umyć stopy, a podwyższonej temperatury na pewno już nie będzie

error: Treść zabezpieczona !!