Dzięki lekturze tego artykułu zaczniesz kłaść zimą torebki herbaty na kaloryferze

Z pewnością mamy tu wielu miłośników herbaty. Okazuje się, że fani tego aromatycznego naparu mogą wykorzystywać go na wiele różnych sposobów. Przekonaj się, dlaczego warto podczas zimy kłaść po kilka torebek herbaty na kaloryferze. To sposób na uniknięcie wielu nieprzyjemności!

Z początku może Cię zdziwić fakt, że herbaty można używać nie tylko do przyrządzania gorącego napoju, którym delektujemy się w mroźne wieczory. Jeśli często korzystasz z torebkowanej herbaty, przestań wyrzucać wykorzystane torebki. Posłużą Ci jeszcze przez jakiś czas i okażą się przynieść całemu mieszkaniu liczne korzyści.

Czemu mają służyć położone na kaloryferze herbaciane torebki?

Położenie herbaty na kaloryferze z pozoru może wydawać się absurdalnym pomysłem. Gdy jednak zdamy sobie sprawę, jak korzystne jest, nie będziemy już go kwestionować. Przede wszystkim umieszczenie torebek po herbacie na grzejniku eliminuje nieprzyjemne zapachy. To czysta oszczędność pieniędzy i działanie dla dobra planety – nie musimy kupować już więcej chemicznych odświeżaczy powietrza!

Torebki można zastosować również do usuwania zapachu z lodówek czy koszy na śmieci. W tym przypadku wystarczy po prostu zamocować je w odpowiednim miejscu – na przykład na wewnętrznej stronie kosza czy w miseczce ustawionej na półce lodówki. Już po krótkim czasie można odczuć prawdziwą różnicę.

Rozmieszczenie torebek w strategicznych miejscach w domu pozwala na cieszenie się świeżym i przyjemnym zapachem. To naturalny sposób na oczyszczenie powietrza i lepsza dla naszych płuc opcja niż sklepowe odświeżacze.

Wskazówki, dzięki którym przestaniesz korzystać z torebek herbaty jedynie do zaparzania naparu

Gdy zapoznasz się z poniższymi wskazówkami, z pewnością zaczniesz dostrzegać w herbacie potencjał, o jakim nigdy wcześniej nie myślałeś.

Pochłaniają tłuszcz

Jeśli po całym dniu gotowania widzisz, jak tłuste są Twoje naczynia, nie panikuj. Wystarczy tylko, że weźmiesz zużytą torebkę herbaty i umieścisz ją w zalanych wodą naczyniach. Po całej nocy z pewnością zauważysz różnicę – Twoje naczynia będą odtłuszczone i znacznie łatwiejsze w czyszczeniu!

Pomagają uporać się z gryzoniami

Jeśli w Twoim domu na dobre zamieszkały gryzonie, których chcesz się pozbyć, możesz wykorzystać do tego herbatę. Myszy nie znoszą zapachu herbaty, toteż umieszczenie w schowku, kuchni oraz spiżarni torebek po herbacie skutecznie je odstraszy. Połóż torebki wszędzie tam, gdzie odwiedzają Cię ci nieproszeni goście, a z pewnością nie będą już chcieli się zjawić. Skrop torebki olejkiem miętowym, a pozbędziesz się również pająków i mrówek.

Stanowią ukojenie dla wrażliwej skóry

Niewielkie ranki, poparzenia po wyjściu na słońce czy ukąszenia owadów – na wszystkie te problemy istnieje świetne rozwiązanie w postaci torebek po herbacie. Nałożenie ich na skórę przyspiesza procesy regeneracyjne i daje uczucie ukojenia. Po długiej pracy przy komputerze warto natomiast schłodzone torebki i poleżeć z nimi przez dziesięć minut, by zniknęły ból i zmęczenie.

Są doskonałym nawozem

Zużyte torebki mają wiele właściwości odżywczych, które przydadzą się domowym roślinom. Nie trzeba zrobić wiele – jedynie odgarnąć ziemię i zakopać na niewielkiej głębokości kilka torebek. Po pewnym czasie i odpowiedniej ilości dostarczonej wody uwolnią wiele cennych substancji, które z pewnością sprawią, że rośliny rozkwitną. Warto wymieniać torebki w ziemi co około tydzień.

Nadają się do polerowania szkła

Wygotuj zużytą torebkę herbaty, odczekaj kilka chwil, aż płyn ostygnie, a później przelej go do butelki ze spryskiwaczem. Użyj na powierzchniach ze szkła, które akurat czyścisz, zostaw na chwilę, a później przetrzyj. Herbaciany roztwór jest znany ze swoich właściwości rozpuszczających tłuszcz i zanieczyszczenia i zapobiegających smugom. Okna i lustra potraktowane takim preparatem będą lśniące i przejrzyste.

Powodzenia w wykorzystywaniu torebek po herbacie jako domowych pomocników!

error: Treść zabezpieczona !!