Wykryj zagrożenie w porę. Prosty i szybki test domowy na obecność grzybów w organizmie.

W prosty i szybki sposób możesz sprawdzić, czy w Twoim organizmie rozwinęły się jakieś grzyby. Dzięki temu możesz w porę wykryć zagrożenie.

Masz podejrzenia, że w Twoim organizmie panuje grzybica ogólnoustrojowa? Możesz w prosty sposób w domu sprawdzić swoje przypuszczenia.

Będziesz potrzebować do tego jedynie swoją ślinę. Dzięki niej możesz się dowiedzieć czy w Twoim organizmie nie rozwija się grzybica, która zagraża organizmowi.

Na dolegliwości z candida mogą mieć wpływ przyjmowane antybiotyki, które wyniszczają bakteryjną florę jelit, antykoncepcja lub leki steroidowe.

Te wszystkie czynniki mogą być przyczyną grzybicy ogólnoustrojowej. Osłabienie organizmu i spadek odporności również mogą się przyczynić do powstania zagrażającej organizmowi grzybicy.

Jak przeprowadzić test na grzybicę za pomocą śliny?

Grzyby, które rozwijają się w organizmie, produkują toksyny, które prowadzą do zakwaszenia organizmu. Zakwaszenie organizmu utrudnia właściwe działania jelit, tworzy doskonale warunki do dalszego rozwoju grzybicy. Taka spirala może mieć tragiczne skutki dla zdrowia człowieka.

Test na grzybicę ogólnoustrojową należy wykonywać rano, zanim umyjemy zęby.

Należy zabrać ślinę w ustach i wypluć ją do szklanki z wodą. Szklanka musi być czysta i przezroczysta, dzięki temu będziemy mogli obserwować, co się stanie ze śliną. Należy co 15 min przez godzinę, obserwować jak zachowuje się ślina.

O zakażeniu grzybicą mogą świadczyć powyższe kwestie:

  • ciągnące się odnogi od śliny, która unosi się na powierzchni wody
  • rozdrobnienie śliny, które przypomina odpadającą na dno chmurę lub ślina unosi się niczym mgła

W sytuacji, kiedy ślina opadnie całkowicie na dno, oznacza to, że w naszym organizmie nie ma grzybicy. Jest to prawidłowe zachowanie śliny, naszemu organizmowi nie zagraża grzybica.

error: Treść zabezpieczona !!