Jego techniki leczenia są łatwe i z pewnością każdy poradzi sobie z nimi we własnym domu. Sposoby złagodzenia bólu barku, które przekazał Mistrz.

W niniejszym artykule pragnę zaprezentować metodę łagodzenia bólu barku, z wykorzystaniem banalnie prostych technik leczniczych, którą to zdradził mi niegdyś sam Mistrz Mu Yuchun.

Bardzo duża grupa ludzi ma problem z barkiem. Ból niejednokrotnie uniemożliwia przesunięcie ręki w bok, czy nawet podniesienie jej. Przyczyną tego może być to, iż chrząstka jest zamknięta, ściśnięta, lub wręcz sztywna.

To z kolei odbiera możliwość normalnego funkcjonowania ramienia, co wpływa na codzienny komfort. Ręka zdaje się być ciężka, zaś ramię bardzo słabe.  Mistrz daje wskazówki, w jaki sposób można złagodzić, a nawet zupełnie pozbyć się takiego bólu. Jeśli zmagasz się z takim bólem, koniecznie musisz wypróbować poniższą metodę.

Konieczne  będzie poproszenie kogoś o wykonanie masażu. Na początek koniecznym będzie, by wyczuć odpowiedni punkt na dłoni. Kolejno trzeba będzie uciskać go przez 20-30 sekund. Jest to istotne, ze względu na to, iż przechodzą przez niego ważne zakończenia nerwowe.

Kolejno należy machać tą ręką w górę i w dół, z boku na bok, oraz  w różnych kierunkach. Następnie podnieś rękę jednocześnie naciskając na ten punkt. Na koniec podnieś rękę najwyżej jak tylko możesz.

Taki masaż ma za zadanie wesprzeć krążenie krwi w ramieniu. Jego regularne stosowanie pozwoli pozbyć się zupełnie bólu!

error: Treść zabezpieczona !!