Aby pozbyć się tych szkodników, nie trzeba uciekać się do zabiegów chemicznych. Te domowe sposoby mogą je skutecznie odstraszyć.

Muchy i komary mogą być uciążliwe i przeszkadzać w korzystaniu z uroków przebywania na świeżym powietrzu. Istnieją naturalne sposoby na pozbycie się tych niechcianych gości.

Środek odstraszający komary

Do przygotowania sprayu na komary potrzebne będą następujące elementy:

  • Pół szklanki octu
  • Pół szklanki oleju roślinnego
  • Pół szklanki łagodnego szamponu (np. dla niemowląt)

Połącz szampon, olej i ocet. Następnie za pomocą atomizera przenieś płyn do pojemnika. Spryskaj wszystkie miejsca, do których mogą dostać się komary. Nie zapomnij spryskać framug, parapetów i narożników w pobliżu drzwi i okien. Spray można stosować na tarasach lub w szopie ogrodowej. Spray może być również stosowany do ochrony ciała podczas aktywności na świeżym powietrzu.

Liść laurowy i olejek do ochrony przed muchami

Liście laurowe to świetny sposób na szybkie pozbycie się dokuczliwych much. Aby zwalczyć natrętne owady, warto palić liście laurowe. Zapach jest odstraszający dla much, ale jest również korzystny dla ludzi, ponieważ pomaga szybciej zasnąć i ma działanie relaksujące.

Oleju laurowego można używać do sporządzania sprayów odstraszających. Zmieszaj 20 kropli olejku z 60 ml wody. Spryskaj olejkiem swoje pomieszczenia, a muchy nie będą chciały wejść do domu.

Alpa Francovka do zadań specjalnych

Alpa Francovka, mikstura ziołowa na bazie alkoholu, ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Dobrze odstrasza owady. Do szklanki Alpy należy dodać 20-30 goździków. Środek ten można umieścić w pobliżu okna lub drzwi, aby cieszyć się ciszą i spokojem bez obecności much i komarów.

error: Treść zabezpieczona !!