Przekonaj się, jak niewiele potrzeba, by cieszyć się smakiem truskawek sto razy lepszych niż z puszki – wystarczy kilka garści ze swojego zbioru.

Moje ulubione owoce to truskawki – są niesamowicie smaczne, gdy są świeże. Kandyzowane truskawki oraz te z puszki są naszym niekwestionowanym przysmakiem.

Zamiast tradycyjnych słodyczy, dzieci wybierają właśnie je. Ich wyjątkowa słodycz i smak sprawiają, że są one doskonałym deserem. Odkrycie, jak długo można przechowywać truskawki, aby cieszyć się ich wspaniałym smakiem, jest fantastyczne! Bez konserwantów, ten słodki, aromatyczny przysmak z świeżych truskawek zdecydowanie przewyższa cukierki. Wypróbowanie go to decyzja, której na pewno nie będziesz żałować!

Przepis zawiera:

  • truskawki: 1 kg
  • woda: 200 ml
  • cukier: 800-900 g

Instrukcje przygotowania:

Wybieramy dojrzałe, ale jeszcze twarde truskawki do kandyzowania. Można usunąć szypułki, ale nie jest to wymagane.

Cukier należy wsypać do garnka, zalać wodą i mieszając, doprowadzić do rozpuszczenia. Następnie dodajemy truskawki, delikatnie mieszamy i gotujemy nie dłużej niż 3 minuty. Następnie należy całość ostudzić.

Po ostudzeniu syrop przecedzamy do innego garnka, po czym ponownie gotujemy. Truskawki zalewamy wrzącym syropem.

Proces przecedzania i gotowania syropu powtarzamy, ale teraz gotujemy go dłużej, aż osiągnie konsystencję rzadszego dżemu. Następnie zalewamy nim truskawki, doprowadzamy do wrzenia i gotujemy jeszcze minutę, po czym natychmiast wyłączamy ogień. Odczekujemy, aż wszystko ostygnie, a później wykładamy truskawki na tacę w taki sposób, aby nie dotykały się nawzajem.

Gdy cukierki ostygną, pozostawiamy je do wyschnięcia. Stopień wysuszenia zależy od indywidualnych preferencji, jednak nie powinny schnąć dłużej niż 5 dni. Można je rozłożyć na tackach, przykryć folią spożywczą i w ten sposób zamrozić, lub po wysuszeniu obtoczyć w cukrze pudrze i przechowywać w słoiku, co zapobiegnie ich sklejaniu.

Smacznego życzymy!

error: Treść zabezpieczona !!