Mszyc i mrówek pozbędziesz się w 7 minut – Oto roztwór, który odmieni Twój ogród.

Mszyce i mrówki tworzą niezwykłe więzi przyjaźni, są dla siebie niezbędne. Gdy na jabłoni dostrzeżesz mrówkę, miej świadomość, że przynosi ona ze sobą mszyce, które mogą zniszczyć twoje plony i utrudnić życie.

Istnieje jednak skuteczne rozwiązanie. W tym przypadku, pomocna okaże się łatwa w przygotowaniu mieszanka, odstraszająca mrówki i mszyce. Poniżej znajdziesz przepis na nią.

Do wiadra z gorącą wodą dodaj około jednej trzeciej mydła, najlepiej z zawartością kwasów tłuszczowych. Dla ułatwienia, zamiast całego mydła, użyj jego kawałków lub wiórek, które łatwo uzyskasz, ścierając mydło na tarce.

Roztwór mydła przelej do butelki z rozpylaczem lub innego pojemnika z opryskiwaczem. Dodaj do niego łyżkę stołową amoniaku. Kluczowe jest użycie roztworu, zanim alkohol całkowicie wyparuje.

Należy spryskać tylko liście drzew, zarówno wyższe, jak i niższe, w miejscach, gdzie gromadzi się mszyca. Mydło utworzy ochronną warstwę, podobną do wosku, którą spłucze pierwszy deszcz.

Warto zaznaczyć, że zabieg należy przeprowadzić w dzień, aby uniknąć zniszczenia wysiłków przez poranną rosę. Spryskaj w pochmurny dzień, unikając słońca. Stosuj preparat raz w tygodniu.

error: Treść zabezpieczona !!