Gdybym wiedziała o nich wcześniej… Koleżanka zdradziła różne sposoby wykorzystania płynu do płukania ust.

Bardzo wielu z nas używa płynów do płukania jamy ustnej. Nie wiemy jednak zwykle, że ten produkt pierwotnie był przeznaczony do czegoś zupełnie innego…

W 1897 roku płyn do płukania jamy ustnej pojawił się na rynku jako środek antyseptyczny. Z czasem odkryto więcej jego funkcji, o dziwo, wielu twierdzi, że są one skuteczne!

plyn-do-ust-1

Jako płyn do płukania jamy ustnej pod nazwą „Listerine” wprowadzono go dopiero w 1970 roku. Wcześniej miał wiele innych funkcji, które wciąż działają. „Listerine” jest skutecznym środkiem przeciwpotowym. Jeśli nie macie przy sobie antyperspirantu, wystarczy przetrzeć pachy odrobiną płynu „Listerine” wylaną na wacik.

plyn-do-ust-2

Zwalcza grzybicę paznokci. Powinieneś zamoczyć w nim stopy na pół godziny i powtarzać codziennie, dopóki objawy nie ustąpią. (Do płynu możesz dodać też odrobinę octu.) Może się to wydać marnotrawstwem , ale płyn „Listerine” idealnie nadaje się do odkażania toalety. W starciu z nim bakterie nie mają żadnych szans.

plyn-do-ust-4

Nie ma nic bardziej drażniącego niż ugryzienie komara. Żeby nie swędziało, wystarczy nałożyć na nie odrobinę płynu. Wiedziałeś, że „Listerie” pomoże nawet w walce z… łupieżem?! Rozprowadź trochę płynu do płukania jamy ustnej na skórę głowy, owiń głowę ręcznikiem, odczekaj chwilę  po prostu umyj włosy.

Ma również zastosowanie jako płyn do twarzy. Jeśli masz problem z cerą, dwa razy dziennie przemywaj twarz wacikiem nasączonym płynem „Listerine”. „Listerine” pomoże także psom w walce z pchłami! Jeśli twoje zwierzę złapało pchły, dodaj trochę płynu do jego szamponu – jego eukaliptusowo-miętowy zapach sprawnie usunie wszelkiego rodzaju insekty z twojego pupila.

plyn-do-ust-8

Dbanie o czystość naszej szczoteczki do zębów jest bardzo ważne. Zostaw swoją szczoteczkę zanurzoną w płynie „Listerine” na całą noc, a znikną z niej wszystkie niechciane bakterie.

Jeśli drażni cię brzydki zapach wydobywający się z twojego kosza na śmieci, z pomocą płynu do płukania jamy ustnej możesz temu zapobiec. Jeśli nasączysz ręcznik papierowy płynem i ułożysz na dnie kosza, zapach płynu skutecznie zneutralizuje brzydki zapach.

Chcesz umyć ekran swojego monitora? Wykorzystaj do tego płyn Listerine ! Nie dość, że Twój monitor będzie wyglądać dopiero co kupiony, to jeszcze w pokoju zagości piękny zapach mięty i eukaliptusa.

Czy spodziewaliście się, że zwykły płyn do płukania jamy ustnej może mieć aż tyle zastosowań?

error: Treść zabezpieczona !!