Myśliwy z naszej wioski zdradza: Niezwykły sposób na kleszcze, który stosuje codziennie w lesie.

Jestem osobą uczuloną, więc na mojej skórze występują natychmiastowe reakcje, takie jak pieczenie i swędzenie, na chemikalia.

Ostatnio zastosowałem tę metodę i nie doświadczyłem żadnych uczuleń. Teraz spędzam więcej czasu na spacerach w naturze. Jeśli poszukujesz naturalnych rozwiązań bez chemii, ten przepis może być dla ciebie. Nawet myśliwy z mojej okolicy stosuje go na moją sugestię, potwierdzając jego skuteczność.

Potrzebujesz:

  • 2 porcje suszonej lawendy
  • 2 porcje świeżego rozmarynu
  • 2 łyżeczki białego octu winnego
  • szklana lub plastikowa butelka z rozpylaczem

Jak przygotować:

W czajniku zagotować 1 litr wody, dodać lawendę i rozmaryn, pozostawić do zaparzenia, aż wystygnie. Przecedzić, dodać ocet winny i przechowywać w lodówce. Środek odstraszający działa na ludzi i zwierzęta.

Czytelnicy polecają swoje najlepsze przepisy przeciwko kleszczom. Są one proste i skuteczne, zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.

Małgorzata tworzy spray z olejków cytrynowego i drzewa herbacianego, którym spryskuje siebie i psy. Dorota dodaje olejek z drzewa herbacianego do szamponu, żelu pod prysznic i płynu do zmiękczania tkanin. Ludwika korzysta z mikstury z goździków.

Marta stosuje mieszankę lawendy, cynamonu i rozmarynu, przechowywaną w lodówce. Daria umieszcza nasiona kopru włoskiego w kieszeniach, butach i skarpetkach, aby odstraszać kleszcze.

Maria zaleca witaminę B jako dodatkowe rozwiązanie, chociaż nie jest 100% skuteczne. Piotr sugeruje utrzymanie krótkiej trawy, używanie żwiru i sadzenie ziół aromatycznych w ogrodzie.

Od wielu lat stosuję tę metodę

Do litra gorącej wody wsypać torebkę rozmarynu (dostępną w sklepach spożywczych lub świeżą) i pozostawić, aby się zaparzyło. Dodać łyżeczkę octu i przelać do butelki z rozpylaczem. Stosowanie olejku eukaliptusowego z trawą cytrynową w roztworze z wodą może być również dobrym pomysłem. Ewa

error: Treść zabezpieczona !!