Posiadanie drzewa orzechowego w ogrodzie to prawdziwe szczęście. Orzech to drzewo, które wykazuje zdolności lecznicze i nie chodzi tylko o jego owoce.. Instrukcje.

Jesteś szczęściarzem gdy w Twoim ogrodzie rośnie orzech włoski. To drzewo nie tylko daje cień w upalne dni, ale posiada także właściwości lecznicze.

Nie chodzi tylko o orzechy, które chętnie zjadamy lub wykorzystujemy do różnych dań. Liście tego drzewa także posiadają moc. Można z nich zrobić herbatę, która ma korzyści dla zdrowia, szczególnie przy chorobach skórnych.

Herbata z liści orzecha włoskiego – przepis

Składniki:

  • 2,5 l wody
  • 0,5 kg suszonych i zmielonych liści orzecha włoskiego.

Przygotowanie:

Do garnka wsyp suszone liście orzecha włoskiego i zalej je wodą. Następnie całość gotuj przez około 5 minut. Garnek zdejmij z palnika i pozwól, aby napój naturalnie ostygł. Przygotowany napój pij 1-2 razy dziennie, gdy dopadną Cię dolegliwości bólowe.

Wywar z liści orzecha włoskiego

Jest skuteczny przy chorobowych zmianach skórnych. Dezynfekuje rany i przyśpiesza ich gojenie. Wywar stosowany jest tylko zewnętrznie, nie można go pić.

Składniki:

  • 3 szklani wody
  • 1 łyżeczka suszonych liści orzecha włoskiego

Przygotowanie:

Liście orzecha włoskiego wsyp do niewielkiego garnka i zalej je wrzątkiem. Parz pod przykryciem przez 30 minut. W wywarze możesz zamoczyć wacik lub gazę i przetrzeć zmiany chorobowe.

Inne zastosowanie liści orzecha włoskiego

Lek na zmęczone oczy

Suszone liście orzecha włoskiego gotuj przez dwie minuty, następnie pozostaw napar pod przykryciem przez kolejne 20 minut. Po tym czasie przefiltruj napar przez czystą szmatkę. Na wacik nalej trochę zacieru i nałóż na zmęczone oczy, trzymaj przez 20 min. Takie leczenie stosuj kilka razy dziennie. Za każdym razem napar delikatnie podgrzej.

Wyciąg z orzecha włoskiego

100g zielonych i zmiażdżonych liści orzecha włoskiego wsyp do naczynia, dodaj 5g drobno posiekanych migdałów i zalej to 0,5l alkoholu. Pozostaw w temperaturze pokojowej przez 2-3 tygodnie. Od czasu do czasu możesz wstrząsnąć naczyniem. Po 3 tygodniach wyciąg możesz wykorzystać przy problemach z jelitami. Jedna filiżanka napoju może zdziałać cuda.

Do kąpieli

Świeże, pokrojone liście orzecha włoskiego namocz i umieść w pojemniku. Zalej je wrzątkiem, przykryj i parz przez 15 minut w temperaturze pokojowej. Zacier przelej przez gazę. Możesz stosować go do kąpieli w stanach zapalnych skóry.

error: Treść zabezpieczona !!