Efekt zaskoczy Cię mile: nałóż na bolące stawy mieszankę pokrzywy z olejkiem.

W artykule tym ujawniamy sposób na przygotowanie olejku z pokrzywy, znany ze swoich wyjątkowych właściwości. Szczególnie przydatny jest on w łagodzeniu bólu stawów. Sam przekonaj się o jego skuteczności!

W domowym zaciszu możesz samodzielnie wytworzyć ten olej. Pokrzywa, znana jako jedna z najbardziej leczniczych roślin, oferuje pomoc w wielu problemach zdrowotnych. Stworzony niemal bez kosztów olejek z pokrzywy będzie dla ciebie błogosławieństwem. Sprawdza się on nie tylko w leczeniu chorób skórnych, ale także w przypadku bólu stawów. Jego przygotowanie jest niezwykle proste!

Młoda pokrzywa to najlepszy naturalny środek. Jest źródłem witamin A, B2, C, D oraz składników odżywczych, takich jak antyoksydanty, aminokwasy i chlorofil. Bogata w wapń, potas, jod, mangan i żelazo, pokrzywa ma więcej witaminy C niż porzeczki czy cytrusy. Jej chemiczny skład czyni ją popularną w medycynie naturalnej i kosmetyce. Olejek z pokrzywy, dostępny w aptekach, można także przygotować w domu.

Zastosowanie olejku z pokrzywy:

Wcieranie go w skórę głowy stymuluje wzrost włosów, które stają się elastyczne i miękkie.

Dodany do maseczki lub kremu do twarzy, a także mieszany ze szamponem, tworzy produkt o właściwościach leczniczych.

Celuje w usuwanie świądu, przyspiesza gojenie ran, zapobiega powstawaniu blizn po oparzeniach, łagodzi podrażnienia, wzmacnia krążenie w drobnych naczyniach.

Ogranicza reakcje alergiczne, zmniejsza przetłuszczanie się skóry i oczyszcza pory z trądziku.

Aby przygotować olej, zbieraj pokrzywę od maja do lipca, zanim zakwitnie. Wybieraj liście bez pajęczyn i uszkodzeń, o jednolitym ciemnozielonym kolorze. Zbiór najlepiej przeprowadzić w suche i słoneczne dni, z dala od dróg i zanieczyszczeń miejskich.

Potrzebne składniki:

  • stosunek: około 1 dl oleju na 20 liści pokrzywy
  • liście pokrzywy bez uszkodzeń
  • olej roślinny

Sposób przygotowania:

Opłucz pokrzywę i wysusz. Liście posiekaj lub zmiażdż. Napełnij szklany słoik z pokrywką młodymi pokrzywami, zalej oliwą i zakręć. Owiń słoik ściereczką i odstaw na 24 godziny, od czasu do czasu potrząsając. Kiedy masa zazielenieje, olej jest gotowy. Dla większej skuteczności można macerować go do 2 tygodni.

Przecedź olej przez sito do czystego słoika. Może być pomocny w leczeniu zapalenia stawów, osteoporozy i reumatyzmu. Aplikuj na bolące obszary.

Życzymy zdrowia!

error: Treść zabezpieczona !!