Naturalne środki działają lepiej niż drogie detergenty: Kilka zastosowań octu podczas robienia prania.

Okazuje się, że stosując zwykły biały ocet, który każdy posiada w kuchni można łatwo i skutecznie usunąć wszelkie plamy, pozbyć się nieprzyjemnych zapachów jak również zmiękczyć dany materiał.

W jaki sposób? Wystarczy zapoznać się z poniższymi instrukcjami. Od teraz sprzątanie będzie jeszcze bardziej przyjemniejsze i oszczędniejsze! W celu usunięcia plam wystarczy biały ocet spryskać na powstałe zabrudzenia i pozostawić tak na około 15 minut.

Łagodniejsze plamy można również wymoczyć w płynie łącząc ocet wraz z ciepłą wodą w stosunku 1:2. Po wypraniu nie powinno być już żadnych oznak wcześniejszych plam.

Ocet można śmiało zastosować jako produkt do prania nawet białych ubrań.

Wystarczy jedynie 1,5 szklanki octu dodać do każdego prania. Szczególnie w lecie powstaje najwięcej plam pod pachami. W celu zniwelowania ich należy przygotować mieszaninę z octu i ciepłej wody w stosunku 1:4, a potem tylko przemyć daną odzież czystą wodą.

Ocet idealnie radzi sobie jako zmiękczacz do tkanin.

Działa on w ten sposób, że rozkłada występujące resztki detergentu, a po wypraniu pranie jest miękkie, nawet w przypadku ręczników to sprawdza się! Trzeba dodać tylko 1 szklankę octu do miejsca, gdzie znajduje się dozownik na płyn, a pranie będzie jeszcze dłużej miękki i przyjemne w dotyku…

error: Treść zabezpieczona !!