Tani i skuteczny nawóz dla storczyków. Nie poznasz swoich kwiatów, jeśli podlejesz nim kilka razy.

Storczyki pięknie prezentują się w każdym oknie. Obecnie występuje ich duża liczba odmian. Jednak należy je odpowiednio pielęgnować.

Jak się okazuje – nie wystarczy tylko regularne podlewanie i stosowanie substratu torfowego. Te piękne egzotyczne odmiany kwiatów musza być nawożone, bo w przeciwnym wypadku – sama gleba kory i kwiatu nie będzie w stanie ich odżywić.

Popularnym użyciem jest zastosowanie skórki banana, która zawiera przede wszystkim potas, magnez, fosfor, azot jak również tzw. „złote” substancje dla utrzymania zdrowego cyklu życia kwiatu.

To jest ważne szczególnie podczas jego kwitnienia. Banana do storczyków można przygotować na kilka sposobów:

Herbata bananowa

Skórkę z banana należy wysuszyć na słońcu aż do jej stwardnienia, a następnie trzeba ją posiekać. Wystarczy zaparzyć 1 łyżeczkę produktu w 200 ml wrzątku. Potem ostudzić otrzymaną „herbatkę bananową” i podlać korzenie storczyków.

Puder ze skórki bananowej

Skórkę banana należy pokroić na małe kawałki i rozłożyć je na blaszce do pieczenia miąższem do góry. Kawałki ususzyć w piekarniku, schłodzić je i zmielić na proszek. Do tego najlepiej użyć wałka czy też blendera.

Nalewka z bananów

Skórkę z 2 bananów zalać 2 litrami wody i odstawić na 2 dni. Przez gaz przecedzić substancję i rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:1, a potem podlać tym korzenie. Skórką z banana można pocierać liście, dzięki czemu będą nie tylko lśniące, ale również będą wchłaniać przydatne substancje.

Orchidee należy nawozić w okresie wzrostu, czyli wtedy, kiedy wzrasta nowy liść.

Zaleca się nawożenie średnio co drugie podlewanie, ale trzeba to wykonywać ostrożnie. Czynność wykonuje się do do momentu rośnięcia liścia. Kiedy liść przestanie rosnąć to trzeba wstrzymać się już z nawożeniem.

Storczyki zaleca się również nawozić w czasie kwitnienia, ale dopiero po upływie około 4 miesięcy od momentu przyniesienia ich ze sklepu lub kwiaciarni, ponieważ muszą „odstać” w nowym miejscu. Kwiaty wolniej rosną w okresie jesienno – zimowym i podczas letnich upałów.

Wtedy trzeba nawozić je nie częściej niż 1 raz w danym miesiącu. Chorych, osłabionych czy też przesadzonych już storczyków nie zawozi się.

error: Treść zabezpieczona !!