Syrop z liści laurowych pomoże Ci podczas grypy, kaszlu czy problemów z oskrzelami. Poznaj przepis.

W naszych domach często gości herbata z imbiru – jednak ten oto przepis jest mniej znany i równie (jak nie bardziej) skuteczny w walce z chorobami dróg oddechowych.

Liście laurowe, wykorzystywane do tego naparu, mają działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne, dzięki czemu można je stosować, gdy pojawia się kaszel i problemy z oddychaniem, co jest częste w sezonie grypowym.

Warto jednak zaznaczyć, że napar można stosować tylko kilka dni, a w razie silnych objawów należy zgłosić się do lekarza. Liście laurowe, stosowane w nadmiarze, mogą powodować problemy z krzepnięciem krwi i dolegliwości ze strony żołądka.

Herbatka z liści laurowych będzie dobrym wyborem przy pierwszych objawach przeziębienia, zapalenia dróg oddechowych i kaszlu. Napój jest rozgrzewający, działa przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie, można go stosować również w czasie gorączki.

Składniki:

  • 5 sztuk liścia laurowego
  • 0,5 l wody
  • miód – 1 łyżeczka
  • sok z połówki cytryny

Sposób przygotowania:

Liście laurowe trzeba dobrze oczyścić i połamać na mniejsze kawałki. Wodę należy najpierw zagotować, a potem wrzucić do niej liście laurowe i gotować dalej przez około dwie minuty. Garnek, po zdjęciu z ognia i przykryciu pokrywką, należy zostawić na 20 minut, by mieszanka się zaparzyła.

Po tym czasie odcedź liście. Gdy napar będzie letni, dodaj do niego miód i sok z cytryny – dzięki temu zachowasz prozdrowotne właściwości. Herbatkę należy pić małymi porcjami.

error: Treść zabezpieczona !!