Instrukcje jak usunąć nadmiar wody z ciała: Twoje stopy nie będą już puchnąć – zrób to.

Twoje stopy nie będą już puchnąć – Sprawdź to!

Czy wieczorem zauważyłaś na swoich stopach głębokie ślady, nawet od skarpetek? Czy Twoja waga nagle wzrosła bez powodu? Czy masz obrzęki, cellulit lub worki pod oczami? Wszystkie te objawy mogą świadczyć o nadmiernym zatrzymywaniu wody w organizmie. Najlepiej od razu zgłosić się do lekarza, aby wykluczyć chorobę nerek, zaburzenia metaboliczne czy układu krążenia.

Jeśli zauważysz, że Twój organizm zatrzymuje za dużo wody, oto jak możesz mu pomóc.

1. Jedz więcej owoców cytrusowych – Owoce cytrusowe mogą zmniejszyć obrzęk. Nie jedz ich zbyt dużo, aby uniknąć alergii. Cytrusy najlepiej spożywać co najmniej 4 godziny przed pójściem spać.

2. Spróbuj naprzemiennych pryszniców – Innym sposobem na obrzęki są naprzemienne gorące i zimne prysznice. Masuj ciało strumieniem wody od dołu wzdłuż przepływu limfy. Unikaj zarówno lodu, jak i gorącej wody. Ciepło i zimno – to idealny reżim dla naczyń krwionośnych i układu limfatycznego.

3. Włącz do swojej diety białka – Zdrowa dieta bogata w białko zwierzęce, takie jak jajka, mięso, mleko, ser i ryby, jest kluczem do pozbycia się nadmiaru wody.

4. Aby uniknąć zatrzymywania wody, pij więcej wody – Może to wydawać się mylące, ale przyjmowanie wystarczającej ilości płynów pomaga usunąć nadmiar płynów z organizmu. Kiedy organizm jest odwodniony, zaczyna zatrzymywać płyny, aby zapobiec ich dalszej utracie. Prowadzi to do zatrzymania wody i zakłócenia równowagi płynów.

5. Zastąp sól pieprzem i czosnkiem – Konieczne jest utrzymanie prawidłowego bilansu wody i soli w organizmie. Nadmierne spożycie soli jest jedną z najczęstszych przyczyn obrzęków. Jeśli chcesz, aby Twoje jedzenie było smaczniejsze, po prostu zamiast soli dodaj pieprz i czosnek.

6. Jedz produkty bogate w magnez – Aby utrzymać dobre funkcjonowanie organizmu i zapobiec tworzeniu się kamieni nerkowych, spożywaj pokarmy bogate w magnez. Są to kakao, kasza gryczana, migdały, orzechy nerkowca, ryż, szpinak, płatki owsiane i awokado.

7. Bądź bardziej aktywny – pływaj, jeździj na rowerze i spaceruj – Aby zapobiec obrzękom lub przynajmniej zmniejszyć dyskomfort nóg, ćwicz regularnie. Jazda na rowerze, spacery i pływanie pasują prawie każdemu i nie uszkadzają stawów. Zacznij od 15 minut dziennie i zobacz rezultaty.

8. Wypróbuj masaż pędzlem – Masaż na sucho jest lepszy niż jakikolwiek peeling. W ten sposób usuniesz martwe komórki, poprawisz krążenie krwi i zauważysz, jak promienna i gładka jest Twoja skóra. Masaż może trwać od 3 do 8 minut i najlepiej masować codziennie. Spróbuj masować wzdłuż przepływu limfy.

9. Zamiast kawy pij herbatę z pietruszki i sok żurawinowy – Pietruszka pomaga usunąć nadmiar wody. Oto dobry przepis na herbatę z pietruszki: posiekaj 50 gramów pietruszki i gotuj przez kilka minut w 250 ml wody. Po zdjęciu z ognia odstaw pietruszkę na kolejne 30 minut. Odcedź i weź łyżkę przed posiłkami kilka razy dziennie. Żurawina jest bogata w magnez i pomaga zapobiegać obrzękom.

10. Porzuć słodycze – Słodycze i zbyt dużo węglowodanów prowadzą do zatrzymywania wody i przyrostu masy ciała. Dlatego najlepiej będzie, jeśli zapomnisz o czekoladkach i ciasteczkach i zastąpisz je jagodami.

Czy te informacje były dla Ciebie przydatne? Udostępnij ten post swoim znajomym!

error: Treść zabezpieczona !!