Wartościowa nalewka z mniszka lekarskiego: Niezbędny składnik Twojej domowej apteczki, który oczyszcza organizm i radzi sobie z licznymi problemami.

Nalewka z mniszka lekarskiego to cudowny i wysoce skuteczny środek w leczeniu chorób wątroby.

Ta niezwykle ważna, detoksykująca wątroba eliminuje z naszego ciała szkodliwe substancje takie jak bakterie, toksyny, alkohol, chemikalia z kosmetyków, leki i niezdrowe dodatki do żywności.

Dlatego też, utrzymanie zdrowia wątroby jest kluczowe, a najlepszym sposobem na jej ochronę jest zdrowy tryb życia oraz stosowanie roślin o właściwościach oczyszczających i regenerujących.

Do przygotowania nalewki z mniszka lekarskiego potrzebujemy 2 łyżki posiekanych korzeni tej rośliny oraz 60 ml octu jabłkowego lub alkoholu, najlepiej wódki. Korzenie należy drobno posiekać, umieścić w pojemniku około 70 ml i zalać octem lub alkoholem.

Płyn powinien przykrywać roślinę o 5-7 cm. Następnie zamknij pojemnik i odstaw na 4-6 tygodni w nasłonecznione miejsce, codziennie wstrząsając. Po tym czasie nalewkę przecedź i przechowuj w ciemnej butelce.

Stosuj nalewkę trzy razy dziennie po 1 łyżeczce. Korzenie mniszka są bogate w białko, błonnik, witaminy, minerały i mają działanie moczopędne oraz przeczyszczające, co pomaga w eliminacji toksyn.

Nalewka pomaga w przypadku różnych dolegliwości, takich jak zaburzenia jelit, zgaga, nadciśnienie, wysoki cholesterol, dna moczanowa, reumatyzm, niedokrwistość, osteoporoza, trądzik, egzema, otyłość czy żylaki.

Jednak należy pamiętać, że mniszek lekarski może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, więc zawsze warto skonsultować jego stosowanie z lekarzem.

error: Treść zabezpieczona !!