Nieprzyjemne zapachy z kanalizacji – Sprawdź ten sprawdzony sposób na ich usunięcie.

Aby rozwiązać problem nieprzyjemnego zapachu z kanalizacji, wypróbuj tę prostą i skuteczną metodę.

Potrzebujesz jedynie drożdży (świeżych lub suszonych), cukru pudru, sody oczyszczonej, soli i wrzątku. Oto jak to zrobić:

Konserwacja drożdżowa raz w tygodniu pomoże usunąć przyczyny nieprzyjemnego zapachu. Wsyp drożdże do muszli klozetowej, dodaj łyżeczkę cukru pudru i pozwól działać przez noc.

Czyszczenie sodą oczyszczoną i solą również jest skuteczne. Wsyp oba składniki do muszli, zalej wrzątkiem i pozostaw na noc.

Pani Majka, mająca problem z zapachem w bloku, stosowała prosty trik. Wsypanie dwóch opakowań proszku do pieczenia do odpływu na noc i spłukanie rano silnym strumieniem wody zapewniało świeżość na dwa tygodnie. To domowe rozwiązanie sprawdziło się lepiej niż chemikalia.

Jeśli chodzi o zatkane rury, pani Majka wymyśliła inną metodę. Potrzebujesz proszku do pieczenia, soli, ciepłego octu i gorącej wody. Usuń brud z powierzchni, a następnie wsyp sól i proszek do pieczenia do odpływu, zalej ciepłym octem i gorącą wodą. Mieszanka octu, proszku i soli skutecznie rozpuszcza zatory.

Kolejny sposób na usunięcie nieprzyjemnego zapachu to użycie octu, sody oczyszczonej i wody. Gotuj wodę z octem, usuń sitka z syfonów, wsyp sodę oczyszczoną bezpośrednio do octu, a następnie wlej gorącą mieszaninę do odpływu i odczekaj 30 minut. Reakcja chemiczna oczyści rury, eliminując zapach. Na koniec spłucz miksturę czystą wodą.

error: Treść zabezpieczona !!