Odkryj niesamowitą moc tej rośliny. Rozczarowania – Nie, jeżeli umieścisz ją w pustym kącie ogrodu.

Wskazówki babci skłoniły nas do posadzenia skalnicy w niezajętym kącie naszego ogrodu, czym zainicjowaliśmy proces adaptowania tej rośliny górskiej do lokalnych warunków glebowych.

Skalnica, roślina niezwykle odporna, potrafi przetrwać w najtrudniejszych warunkach, a jej naturalnym siedliskiem są skalniaki, dachy, ściany budynków, a nawet ceramika, która dla niej staje się swoistym azylem. Chciałbym przekonać Cię, że nie jest to roślina dekoracyjna, jej wartość sięga znacznie dalej.

Od marca do października jej liście służą do pielęgnacji skóry. Skalnica posiada dodatkową zaletę – szybko rośnie. Nie tylko aloes jest naszym sprzymierzeńcem – skalnica również jest na wagę złota, a niektórzy twierdzą, że jest jeszcze cenniejsza. W przypadku suchego, podrażnionego, swędzącego skóry i egzemy, skalnica potrafi dostarczyć skuteczną pomoc.

Zastosowania terapeutyczne skalnicy obejmują działanie:

  • regenerujące,
  • przeciwbakteryjne,
  • przeciwzapalne,
  • antybiotyczne,
  • moczopędne,
  • uspokajające,
  • przeciwdrgawkowe.

Jej liście przypominające mandalę i małe, różowe kwiaty na łodydze o długości 20-30 cm nadają jej unikalny urok.

Skalnica – nieoceniona pomoc dla skóry

Skalnica jest również skuteczna w zwalczaniu brodawek i odcisków. W przypadku ich wystąpienia, konieczne jest aplikowanie pasty z liści aż do ich zaniku. Sok z liści wspomaga proces gojenia i eliminuje bakterie.

Dziurawiec jest bezcennym sojusznikiem dla osób cierpiących na egzemę – wystarczy aplikować kilka świeżych liści bezpośrednio na skórę. Można zauważyć szybką poprawę, a niektóre osoby donoszą o całkowitym zniknięciu objawów egzemy.

Skalnica wykazuje również skuteczność w leczeniu chorób nerek, infekcji ucha, bólu zębów, biegunki, gorączki i hemoroidów. Jest również pomocna w innych problemach skórnych, takich jak trądzik, ciemne plamy, oparzenia słoneczne, piegi, blizny i inne.

Procedura przygotowania chłodzącej maści na skórę

Przygotowanie maści będzie przebiegać zgodnie z następującymi krokami: Rozpocznij od roztarcia liści róży skalnej między dłońmi, a następnie przekazania ich do szybkowaru, gdzie dołożysz czysty smalec. Czekaj z mieszanką aż do momentu odparowania soku z liści. Następnie, przejdź do etapu przecedzania zawartości szybkowaru, potem przelań płynu do naczynia, gdzie pozostawisz go do ostygnięcia aż do zgęstnienia. Gdy maść jest gotowa, zdeponuj ją w lodówce.

error: Treść zabezpieczona !!