Sprawdzone domowe repelenty przeciw kleszczom, komarom i muchom. Nietoksyczne, bez chemii a bardzo skuteczne

Pani Amelia podzieliła się ze mną doskonałym pomysłem na skuteczny domowy środek odstraszający komary, który jest bardzo skuteczny. Jego przygotowanie jest dość proste i szybkie.

Wystarczy Alpa Francówka, gałązka mięty, gałązka lawendy, cały cynamon i goździki.

Po prostu umieść wszystkie składniki w pojemniku z rozpylaczem i odstaw na około 2 dni. Miej ten cud zawsze przy sobie. Odstrasza nie tylko komary, ale także kleszcze, irytujące muchy i inne owady. Stanowi nietoksyczną ochronę!

Cały przepis:

Na pojemnik o objętości około 200 ml potrzebujesz 1 całą laskę cynamonu, 5 goździków, 3 gałązki lawendy, jedną gałązkę mięty i zalej alpą. Więcej sztuczek, które działają dla Ciebie!

Bezwodny środek odstraszający muchy i komary

Robię ten środek co roku i sprawdził się dla całej mojej rodziny. Użyj do jego produkcji nawet najtańszego szamponu miętowego. Jego zapach w połączeniu z octem jest bardzo nieprzyjemny dla komarów.

Potrzebujesz:

  • Olej roślinny
  • Ocet
  • Miętowy szampon do włosów

Przygotowanie:
Wymieszaj wszystkie składniki w równych proporcjach i wlej do butelki z rozpylaczem. Otrzymasz białą emulsję, która posłuży Ci przez cały sezon. Wystarczy rozpylić bardzo małą ilość na odsłonięte części ciała. Teraz możesz zapomnieć o irytującym szumie wokół uszu i bolesnym kłuciu. Much i komary będą Cię omijać z daleka.

error: Treść zabezpieczona !!