Herbata z goździkami: Bardzo korzystny wpływ na bóle stawów i pleców. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i uspokajające.

Herbata z goździkami jest świetna na bóle stawów i pleców. Jest środkiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Mogą ją bezpiecznie pić zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Wiele osób cierpi z powodu bólu pleców i stawów. Istnieje wiele przyczyn bólu pleców i stawów. Dobrym pomysłem jest picie herbaty z liści laurowych lub goździków. Połączenie tych składników może złagodzić ból i inne podobne problemy.

Składniki:

  • 3 goździki,
  • 2 suszone liście laurowe
  • 300 ml wody

Sposób przygotowania:

Umieść liście laurowe w naczyniu żaroodpornym. Zalej je wodą na 5 minut. Gdy upłynie zalecany czas, wyłącz ogień. Następnie dodaj goździki. Przykryj garnek i pozwól herbacie parzyć się nie dłużej niż przez kwadrans. Przecedzić herbatę i delektować się jej smakiem.

Herbatę tę należy pić dwa razy dziennie przez co najmniej 10 dni, zgodnie z instrukcją. Po tym czasie najlepiej zrobić przerwę. Przed wypróbowaniem tych przypraw należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.

Oto kilka innych wskazówek, które pomogą Ci szybciej uniknąć bólu pleców. Ważne są ćwiczenia rozciągające.

Aby wzmocnić mięśnie, należy wybrać ćwiczenia na brzuch. Silne mięśnie brzucha mogą pomóc w walce z bólem. Należy również starać się utrzymywać prostą postawę bez nadwyrężania mięśni. Materac odpowiedni do spania nie powinien być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy.

Podczas wykonywania pracy siedzącej należy wstawać co najmniej raz na godzinę, aby się poruszać. Aby zachować prawidłową postawę podczas siedzenia, warto stosować podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Należy pamiętać, że nadwaga może również prowadzić do bólu pleców.

Regularne ćwiczenia fizyczne mogą zapobiec zanikowi mięśni.

error: Treść zabezpieczona !!