Domowe nawozy do truskawek są najlepsze, ponieważ są łatwe w użyciu. Aby zapewnić duże zbiory, nawozy należy stosować wiosną.

Ciepłe, słodkie i pachnące truskawki uprawiane w ogródku stanowią wspaniałą przekąskę w upalne dni. Ważne jest, aby zapewnić zdrowe zbiory.

Pozwól im zbierać liście i szypułki, gdy są jeszcze wilgotne. Nie musisz stosować pestycydów w sprayu. Można uprawiać własne warzywa. W drugim roku po zasadzeniu roślin można je nawozić. Nawozić rośliny należy po stopnieniu śniegu. Przed nawożeniem upewnij się, że pozbyłeś się wszystkich chwastów.

Nawóz z chleba

Do truskawek można również dodać drożdże. Stworzą one idealne środowisko dla dużych owoców. Drożdże poprawią plony, przyciągną pożyteczne zwierzęta i zakwaszą glebę. Są łatwe do przygotowania. Aby zrobić stary chleb, należy dodać wody i obciążyć go, aby nie wysychał. Pozwól chlebowi fermentować przez 6-10 dni. Roztwór należy rozcieńczyć wodą w stosunku 1-10.

Wykorzystaj pokrzywę do ochrony i odżywiania truskawek

Ta magiczna mieszanka jest idealna do ochrony truskawek przed szkodnikami. Przepis na nawóz zawiera również wszystkie niezbędne składniki. Jest to łatwo przyswajalny potas, azot i inne składniki odżywcze niezbędne do wzrostu roślin. Potrzebne będzie wiaderko pokrzyw i trochę soli. Wymieszaj składniki dwa razy dziennie, a następnie dodaj wody, aby je rozcieńczyć.

Kwaśne mleko

Produkty z kwaśnego mleka są doskonałym rozwiązaniem dla wzrostu owoców. Dobrym pomysłem jest mieszanie sfermentowanych produktów mlecznych z humusem, obornikiem i popiołem drzewnym. Tworzy to kwaśne środowisko, które jest korzystne dla rozwoju i wzrostu owoców. Aby pozbyć się roztoczy, można spryskać truskawki mieszanką mleka i wody.

Obornik drobiowy

Obornik drobiowy to dobry wybór, ponieważ zawiera dużo azotu. Rośliny truskawek nie będą rosły duże i soczyste, jeśli nie będą karmione obornikiem drobiowym. Najlepszym sposobem na uchronienie truskawek przed poparzeniem jest obornik w płynie. Należy go pozostawić na trzy dni, aby truskawki mogły zakwitnąć.

Po obfitych zbiorach uzyskuje się ochronę 2 w 1 przed szkodnikami

Jest to najlepszy sposób na ochronę truskawek przed szkodnikami, a jednocześnie na dostarczenie im niezbędnych składników odżywczych. Oto mój wypróbowany i sprawdzony przepis wraz z pomocnymi wskazówkami.

Składniki:

  • 1 filiżanka popiołu drzewnego
  • 1-2 l wrzącej wody
  • 2 g nadmanganianu potasu
  • 2 g sproszkowanego kwasu borowego
  • 1 łyżeczka jodyny

Jak przygotować:

Zmieszaj wodę z popiołem. Po ostygnięciu wody wymieszaj resztę składników. Pozostaw wodę do całkowitego ostygnięcia. Popiół można odsączyć i użyźnić nim rośliny truskawek. Nawóz należy zastosować przed kwitnieniem truskawek.

Są to porady ogrodników, którzy już przez to przeszli.

Ochrona przed szkodnikami i grzybami – wywar z mniszka lekarskiego i czosnku

Mniszek lekarski może być stosowany do zapobiegania szarej pleśni na truskawkach. Połącz 500 g mniszka lekarskiego i 10 l wody. Przecedzić mieszaninę i spryskać nią rośliny.

Aby odstraszyć patogeny i szkodniki, można przygotować wywar z czosnku. W rondlu zagotować 10 l wody. Dodać do niej 2 ząbki czosnku wraz ze skórką. Zamiast wywaru z liści mniszka lekarskiego można stosować ten środek do zabijania szkodników, np. mszyc.

Nie oznacza to jednak, że należy zastosować nawóz. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie słabego roztworu jodyny. Słaby roztwór jodyny można stosować do opryskiwania truskawek przed kwitnieniem. Należy zmieszać 10 ml jodyny z 10 litrami wody. Truskawki należy opryskiwać raz na 10 dni.

error: Treść zabezpieczona !!