Wystarczy zabrać pudełko z biżuterią do kuchni, gdzie zwykle przygotowujemy nasze posiłki i zobaczysz co się stanie.

Biżuteria powinna błyszczeć, ale narażenie na kurz i brud, balsamy i mydła, a nawet pot, powietrze i wilgoć może z czasem stępić twoje ulubione elementy i pozbawić je blasku.

Na szczęście można wyczyścić większość przedmiotów w pudełku z biżuterią bez udawania się do profesjonalnego jubilera. Przywróć zmatowiałe srebro i obskurne złoto z powrotem do ich dawnych jaźni, zdobądź kamienie szlachetne, takie jak diamenty, rubiny, szmaragdy i szafiry, które znów błyszczą i spraw, aby te perły znów wyglądały lśniąco.

Jak czyścić biżuterię?

Jeśli chcesz wyczyścić swoją biżuterię, ale nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na profesjonalistę, nie obawiaj się – istnieje wiele łatwych metod czyszczenia biżuterii w domu. Nie musisz też oszczędzać go na najcenniejsze pierścionki koktajlowe lub naszyjniki. Nawet najlepsza biżuteria w przystępnej cenie wymaga czyszczenia od czasu do czasu, szczególnie te delikatne kolczyki, których nigdy nie zdejmujesz, nawet po tym, jak zmienią kolor skóry na zielony.

Czyszczenie złotej biżuterii

Częstotliwość czyszczenia złotej biżuterii zależy od tego, jak często jest noszona. Złoto nie matowieje łatwo jak srebro, ale częste noszenie i obsługa mogą sprawić, że będzie wyglądać matowo. Niższe złoto karatowe, które zawiera wyższe stężenie stopów, zmatowieje, jeśli zostanie wystawione na działanie nadmiernego poziomu chemikaliów, takich jak chlor, alkohol, kwasy i związki siarki.

Rozwiązanie do czyszczenia biżuterii stworzone specjalnie dla złota to bezpieczny i skuteczny sposób na utrzymanie złota w szczytowej formie. Tylko upewnij się, że wskazuje złoto jako zamierzone zastosowanie! Bez żadnych komercyjnych produktów możesz wyczyścić złotą biżuterię w domu, wykonując następujące proste kroki:

  • Wymieszaj odrobinę detergentu do naczyń w ciepłej, a nie gorącej wodzie.
  • Dodaj kilka kropli amoniaku.
  • Ostrożnie szczotkuj nową, miękką szczoteczką do zębów dla niemowląt.
  • Umieść w letniej wodzie do spłukania.
  • Suszyć na powietrzu lub ostrożnie osuszyć ręcznikiem papierowym lub zwykłą szmatką.

Ze względu na cechy wielu kolorowych kamieni szlachetnych, radzimy zapytać jubilera o najbezpieczniejszą metodę czyszczenia w domu dla wszelkich kawałków z kamieniami innymi niż czyste diamenty. Wiele naturalnych kamieni szlachetnych jest traktowanych lub ulepszanych po ekstrakcji, co wpływa na sposób czyszczenia biżuterii.

Jeśli potrzebujesz szybkiego polerowania, zanim będziesz miał okazję odwiedzić jubilera, pomiń amoniak i szybko zanurz swój kawałek w mieszance mydła i wody. Ta metoda jest bezpieczna dla prawie wszystkich kolorowych kamiennych biżuterii.

Czyszczenie srebra

Srebrne ściereczki polerskie  to miękkie ściereczki przeznaczone do czyszczenia srebrnej biżuterii bez zarysowania powierzchni. Ściereczki są zazwyczaj nasycone chemicznymi środkami czyszczącymi, dzięki czemu można je stosować na sucho, bez potrzeby stosowania dodatkowych produktów lub kremów polerujących, dzięki czemu są bezproblemowym (choć nie wolnym od chemikaliów) sposobem czyszczenia srebrnej biżuterii.

error: Treść zabezpieczona !!