Zaleca się, aby każdy, niezależnie od wieku, podejmował aktywność fizyczną. Regularne ćwiczenia mogą szybko przynieść pozytywne rezultaty.

Z wiekiem bardzo ważne jest, aby dbać o swoje ciało. Ćwiczenia fizyczne to świetny sposób, aby to osiągnąć. Dzięki nim można poprawić samopoczucie i ujędrnić ciało.

Ważne jest, aby przy wyborze ćwiczeń wziąć pod uwagę wiek i kondycję fizyczną kobiety. Kobiety po 40. roku życia nie powinny ignorować zmian zachodzących w ich ciałach. Jest to okres, w którym kobiety powinny szczególnie dbać o siebie.

Z wiekiem zmiany te będą się tylko pogłębiać. Aktywność fizyczna może jednak spowolnić proces starzenia się. Wydzielają się endorfiny, które mogą poprawić nastrój w ciągu dnia.

Bieganie po 40. roku życia – czy to dobry pomysł?

Jogging jest obecnie bardzo popularny. Biegaczy można spotkać w parkach, na ulicach i w lasach. Ten sport nie jest zalecany dla wszystkich. Ilość wapnia w kościach po 40. roku życia jest mniejsza. Zwiększa to ryzyko złamań kości. Bieganie obciąża stawy i z czasem je osłabia.

Osoby z nadwagą powinny unikać biegania, ponieważ może ono powodować obciążenie stawów. UWAGA: Ćwicz przynajmniej raz w tygodniu, aby zobaczyć rezultaty.

Ćwiczenie pierwsze

Ćwiczenie to koncentruje się na mięśniach brzucha, ud i pośladków. Wyprostowane ręce połóż na macie. Dłonie powinny znajdować się poniżej barków. Połóż dłonie na podłodze. Przez 5 sekund podnoś prawą nogę prosto do góry. Następnie powtórz ćwiczenie z lewą nogą. Na każdą nogę wykonaj 15 powtórzeń.

Ćwiczenie drugie

To ćwiczenie jest dobre dla kręgosłupa i mięśni brzucha. Połóż dłonie na macie i wyprostuj ramiona w poprzek ciała. Wyprostuj nogi tak, aby były równoległe do ciała. Tę pozycję należy utrzymać przez 10 sekund. Ćwiczenie to można powtórzyć 30 razy.

Ćwiczenie trzecie

To ćwiczenie oddziałuje na mięśnie brzucha, kręgosłupa i pleców. Rozciąga ono mięśnie brzucha i napina mięśnie pleców. Połóż plecy na macie, twarzą do podłogi. Wyprostuj ramiona i unieś się do przodu. Utrzymaj tę pozycję przez pięć sekund. Ćwiczenie to można powtórzyć 30 razy.

Ćwiczenie czwarte

To ćwiczenie może mieć pozytywny wpływ na cały kręgosłup. Połóż dłonie na macie, a następnie podeprzyj ciało prostymi ramionami. Dłonie powinny sięgać poniżej barków. Teraz naprzemiennie rozciągaj lewą nogę i prawy łokieć. Następnie rozciągnij prawą nogę, aby rozprostować lewą rękę i prawą nogę. Ćwiczenie to można powtórzyć kilka razy.

Ćwiczenie piąte

To ćwiczenie jest dobre dla kolan, ponieważ są one często narażone na codzienne duże obciążenia. Połóż dłonie na macie i zegnij kolana w kolanach. Następnie mocno obejmij kolana, przyciągając ręce do klatki piersiowej. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund.

Możliwe jest również wykonanie ćwiczenia w wersji stojącej. Stań prosto z wyprostowanymi plecami i przyciągnij zgiętą nogę do siebie. Następnie przytrzymaj ramiona rękoma. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund, a następnie przejdź do następnej nogi. Na każdą nogę wykonaj 15 powtórzeń.

To ćwiczenie można wykonywać w pozycji siedzącej. Połóż stopy wygodnie na krześle i wyprostuj plecy. Następnie zegnij prawe kolano i przesuń lewe kolano do siebie. Ćwiczenie należy powtórzyć 15 razy dla każdej nogi.

error: Treść zabezpieczona !!