Wypróbowany i najsilniejszy najlepszy sposób na chwasty za kilka groszy – Wyczyścił beton, taras i cały ogród.

Najskuteczniejszy sposób na chwasty za grosze

Poszukujesz najbardziej efektywnego sposobu na wyeliminowanie chwastów wyrastających na chodniku czy w ogrodzie? Do tego nie planujesz wydawać mnóstwa pieniędzy na specjalistyczne środki? W takim razie trafiłeś idealnie – oto stoi przed tobą rozwiązanie twoich ogrodniczych problemów.

Domowy sposób na zwalczanie chwastów

Sami już wypróbowaliśmy najlepsze rozwiązanie na eliminację chwastów w naszym ogrodzie – okazuje się jednak, że używany przez nas środek jest na tyle mocny, że wymaga zwrócenia szczególnej uwagi na aplikację. Innymi słowy, musisz uważać na miejsce, w którym stosujesz przygotowany preparat i zadbać o to, żeby nie miał bezpośredniego kontaktu z pozostałymi roślinami.

Aby tego dokonać, można posłużyć się zwykłą strzykawką. W pozostałych miejscach (to znaczy tam, gdzie specyfik nie będzie stykał się z roślinami, jak na przykład na tarasie, chodniku czy betonie) wystarczy, że posłużysz się klasycznym spryskiwaczem. W naszym przypadku szczególnie uciążliwym chwastem był mech porastający bruk na tarasie, lecz dzięki zastosowaniu tego prostego preparatu skutecznie się go pozbyliśmy.

Przygotowanie

Składniki

Do przygotowania skutecznego i taniego środka chwastobójczego potrzebne będą następujące składniki:

  • 1 litr białego octu,
  • 125 g soli kuchennej,
  • 15 mililitrów mydła (w płynie),
  • pusta butelka o pojemności 1,5 litra,
  • lejek.

Wykonanie

  1. Na początku na butelce na wodę umieść lejek i wsyp przez niego sól.
  2. Następnie wlej przygotowany olej oraz mydło.
  3. Dokładnie wymieszaj dodane substancje i gotowe! Domowy środek chwastobójczy jest już przygotowany.

Inne sposoby na walkę z chwastami

W przeciwieństwie do powszechnie obecnych preparatów chwastobójczych wykonany w domu specyfik jest bezpiecznym i, co najważniejsze, ekologicznym rozwiązaniem ogrodniczych problemów. Poza zaproponowanym sposobem zwalczania chwastów istnieją także inne – równie tanie, a niemniej skuteczne –  możliwości zadbania o piękno swojego ogrodu.

Czy wiedziałeś, że sól, ocet oraz gorąca woda są zdolne do unicestwienia niechcianego ziela? Każda z tych opcji jest neutralna dla środowiska, tania i niezawodna, a do tego wygrywa konkurencję z czasochłonnym mechanicznym odchwaszczaniem.

Sól

Żeby pozbyć się chwastów, wystarczy przygotować roztwór soli w wodzie, a następnie wylać go na niepożądanych gości. Należy zmieszać sól i wodę w stosunku 1:3 (np. na 1 szklankę soli dodać 3 szklanki wody). Jeśli mieszanina okaże się nieskuteczna na niektóre szkodniki, możesz posypać je czystą solą.

Ocet

Czy wiedziałeś, że ocet jest naturalnym herbicydem? Dzięki swoim właściwościom chemicznym skutecznie zwalcza chwasty, które zużywają wodę i składniki odżywcze roślin uprawnych. Aby unieszkodliwić chwasty, wystarczy wlać biały ocet do spryskiwacza i zaaplikować na nie.

Najlepiej spryskać niechciane rośliny wcześnie rano, zwłaszcza jeśli jest słonecznie (przy czym uwaga: herbicydu nigdy nie stosować przed deszczem). Wynika to z faktu, że słońce zwiększa efektywność octu.

Ocet i płyn do mycia naczyń

Po raz kolejny na naszej liście pojawia się ocet – czy nie jest to preparat idealny do walki z chwastami? W razie, gdy potrzebujesz mocniejszej mieszanki, możesz połączyć go z detergentem do mycia naczyń. Należy zmieszać 1 litr octu i około 5 ml płynu, a następnie dokładnie wymieszać obie substancje do momentu, aż nie będą się pienić. Taką mieszankę możesz wykorzystać na miejscu parkingowym czy na fugach na tarasie.

Gorąca woda

Być może nawet nie wiedziałeś, że gorąca woda jest doskonałym środkiem chwastobójczym, choć ma mnóstwo zastosowań. Doskonale sprawdza się do niszczenia roślin porastających różne powierzchnie, więc jeśli borykasz się z chwastami występującymi na schodach, bramie wjazdowej czy zakurzonych miejscach w ogrodzie, wrzątek będzie idealnym rozwiązaniem.

W takim przypadku należy polać chwasty gorącą wodą i poczekać. Rośliny z większymi korzeniami można potraktować wrzątkiem kilkukrotnie.

Mąka kukurydziana

Stosowanie mąki kukurydzianej powoduje, że kiełkowanie nasion roślin zostaje zahamowane – sprawdzi się więc idealnie w celu zatrzymania kiełkowania chwastów w ogrodzie. W przypadku tej metody należy jednak szczególnie uważać, aby nie posypać nią uprawianych roślin, ponieważ i one stracą wtedy zdolność do prawidłowego wzrostu.

Gazety

Nieoczekiwany przeciwnik wszystkich chwastów – gazeta. Wszystkie rośliny do życia potrzebują słońca, a zatem, żeby je wytępić, wystarczy odciąć do niego dostęp. Jak tego dokonać? Należy zwilżyć ziemię, potem położyć gazety na niechcianych gościach, ponownie zwilżyć glebę i nakryć warstwą ściółki. Gotowe!

error: Treść zabezpieczona !!