Włącz piekarnik i po prostu włoż do środka – najgorsze zabrudzenia znikną same.

Czyszczenie piekarnika nie jest zwykle przyjemnym zajęciem, często uznawane za długotrwałe i niechętnie podejmowane przez wiele osób zajmujących się domem.

Trudności w usuwaniu zanieczyszczeń, jak przypalony tłuszcz, nawet z wykorzystaniem kosztownych środków czyszczących, wymagają znacznych nakładów czasu i wysiłku.

Jednak istnieje doskonały sposób na ułatwienie tego zadania, skuteczny nawet przy mocno zabrudzonych powierzchniach. Ten prosty preparat, umieszczony w piekarniku, wykonuje większość pracy – wystarczy włączyć urządzenie.

Najlepszą metodą na usunięcie spalenizny z piekarnika jest użycie zwykłej tabletki do zmywarki i gorącej wody. Dzięki temu rozwiązaniu można skutecznie wyczyścić piekarnik i kuchenkę, nawet przy trudnych do usunięcia przypaleniu i tłuszczu, bez potrzeby wydawania pieniędzy na specjalne środki czyszczące.

Jedna z technik zastępuje funkcję samooczyszczania piekarnika. Wystarczy umieścić tabletkę do zmywarki na blasze do pieczenia lub w naczyniu, zalać litrem wody i wstawić do piekarnika, następnie zamknąć i ustawić na 100°C.

Gdy woda się zagotuje i tabletka rozpuści, piekarnik należy wyłączyć, ale nie otwierać przez około 2 godziny. Wysoka temperatura sprawi, że kapsułka zacznie się topić, a jej składniki rozprowadzą się po wnętrzu piekarnika. Następnie wystarczy usunąć resztki wilgotną szmatką, aby piekarnik błyszczał jak nowy.

Innym sposobem jest stworzenie pasty z tabletki do zmywarki i niewielkiej ilości gorącej wody. Tę pastę należy nałożyć na zabrudzenia w piekarniku, odczekać około 30 minut, a następnie usunąć resztki wilgotną szmatką.

Do czyszczenia kuchenki i piekarnika potrzebna jest tabletka do zmywarki, gorąca woda, gąbka oraz ręcznik papierowy lub szmatka. Jeśli chce się dokładnie wyczyścić piec, warto zdjąć również ruszt i palniki, rozpuścić tabletkę we wrzątku, a następnie użyć roztworu do czyszczenia kuchenki i piekarnika.

Po prostu należy przetrzeć zanieczyszczenia, które same odchodzą od powierzchni, a następnie wytrzeć je ręcznikiem papierowym lub szmatką.

Czyścisz szybę piekarnika i płytę grzewczą

Czyszczenie piekarnika i płyty kuchennej nie należy do ulubionych czynności, ale istnieją triki, które ułatwiają te prace domowe. Potrzebne są dwie tabletki do zmywarki i woda. Tabletkę należy zanurzyć w misce z wodą i użyć jej do wytarcia drzwiczek piekarnika.

Następnie tabletkę ponownie moczymy i wycieramy nią wnętrze piekarnika, a także płytę grzewczą. Podczas pracy warto używać gumowych rękawiczek, a na koniec wystarczy wytrzeć talerz i piekarnik ręcznikiem papierowym.

error: Treść zabezpieczona !!