11 prostych ćwiczeń jogi, których każdy powinien nauczyć się po 40: Żyj bez bólu pleców.

Czy doskwiera Ci nieznośny ból kręgosłupa szyjnego lub dolnej części pleców?

Oczywiście tu i ówdzie trochę bólu dokucza chyba każdemu, ale jeśli masz siedzącą pracę i mało ruchu, prędzej czy później stanie się to codziennym problemem zdrowotnym.

Ból pleców jest jednym z najgorszych. Poznaj prostą i całkowicie bezbolesną metodę unikania bólu i wzmacniania krytycznych obszarów mięśniowych. To kompleks ćwiczeń, które leczą kręgosłup szyjny, dolną część pleców, a także krytyczny obszar łopatek i barków.

Joga na szyję, głowę i ramiona jest najlepszym uzupełnieniem tradycyjnej terapii osteochondrozy. To nic trudnego, a co najważniejsze – jest niesamowicie przydatne. Możesz wykonać cały określony zestaw ruchów lub tylko jeden, w zależności od tego, która część Twojego kręgosłupa Ci dokucza! Zacznij już dziś i popraw swoje zdrowie.

Ćwiczenia na kręgosłup

1. Połóż się na plecach, podłóż mniejszą poduszkę lub złożony koc pod łopatki. Trzymaj pięty razem, rozstaw kolana, oddychaj powoli. Trzymaj tę pozycję przez kilka minut.

2. Usiądź na piętach, dotknij poduszki kolanami i przytul ją rękoma, jak pokazano na obrazku. Przy 10-20 oddechach trzymaj głowę odwróconą w jedną stronę, a następnie kontynuuj z głową zwróconą w przeciwną stronę.

3. Odłóż poduszkę, ramiona wyciągnięte przed siebie, możesz też na boki – na szerokość ramion. Czy czujesz, że rozciągają się Twoje mięśnie boczne i ramiona? Weź głęboki oddech, ostrożnie odwróć się na drugą stronę i ponownie rozciągnij.

4. Uklęknij, podciągnij plecy do góry, rozluźnij szyję, oprzyj ręce i kolana o podłogę, z głową skierowaną do podłogi. Czy ta lokalizacja przypomina ci jednak kota? Koty wiedzą, jak prawidłowo się rozciągać!

5. Podczas wdechu zegnij plecy, głowa do góry. Następnie wróć do pozycji kota podczas wydechu. Powtórz te dwie pozy 10 razy.

6. Trzymaj się na kolanach, trzymaj ręce pod sobą, połóż się na ramieniu, kładź większy nacisk na drugą rękę skierowaną w łokieć. Głowa odwrócona na bok, szyja rozluźniona. Czy czujesz, że ramię się rozluźnia?

7. Siedząc lub klęcząc, podnieś ręce i zamknij je w dłoniach. Trzymaj kręgosłup w neutralnej pozycji, staraj się nie pochylać do przodu, do tyłu ani na boki.

8. Pozostań w pozycji z poprzedniego ćwiczenia, przesuń ręce przed siebie, twarz i plecy w dół. Powinieneś czuć napięcie między łopatkami.

9. Trzymaj ręce zablokowane za plecami. Ostrożnie wyprostuj plecy i lekko unieś ramiona do góry.

10. Dotknij talii lewą ręką od tyłu i przytrzymaj lewą dłoń prawą ręką. Przyciągnij ucho do prawego ramienia. To ćwiczenie pomoże Ci rozciągnąć lewą szyję i lewe ramię. Następnie powtórz to samo po drugiej stronie.

11. Połóż się na podłodze, wyprostuj nogi i podłóż poduszkę pod biodra. Ramiona i plecy powinny leżeć na podłodze. Powinnaś czuć, jak rozciąga się przód bioder. Pozostań w tej pozycji przez minutę.

12. W ostatnim ćwiczeniu przesuń poduszkę poniżej kolan i zrelaksuj się w tej pozycji przez pięć minut.

Życzymy dużo zdrowia!

error: Treść zabezpieczona !!