Masz nadmiar orzechów włoskich. Nie uwierzysz, co możesz zrobić z nimi – Odkryj niesamowite właściwości lecznicze i zastosowania orzechów włoskich dzięki tym prostym instrukcjom.

Zdrowotne zalety herbaty z orzecha włoskiego

Korzyści zdrowotne płynące z dojrzałych owoców orzecha włoskiego są znaczne. Nie musisz jednak oczekiwać na ich dojrzewanie, gdyż młode liście tego drzewa mają podobne właściwości. Można z nich tworzyć różnorodne produkty, ale najprostszym jest herbata.

Jakie są zalety herbaty orzechowej?

Pijąc smaczną herbatę z orzecha włoskiego, korzystasz z jej pozytywnego wpływu na organizm zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Wśród korzyści dla skóry wymienia się regenerację uszkodzeń, poprawę stanu skóry z trądzikiem, egzemą czy łuszczycą.

Herbata ta również przeciwdziała grzybicy paznokci i bólom reumatycznym dzięki pozytywnym efektom na stawy, żyły i więzadła. W odniesieniu do wewnętrznych korzyści herbaty orzechowej, można zauważyć jej doskonałe działanie na żołądek, polepszanie trawienia, zapobieganie wzdęciom i oczyszczanie z pasożytów.

Mówi się też, że obniża poziom cukru we krwi, dlatego polecana jest dla cukrzyków. Wspiera pracę wątroby, trzustki, układu odpornościowego i ogólnie wzmacnia organizm. Herbata ta jest używana po operacjach i naświetleniach oraz jako płukanka w profilaktyce i leczeniu zapalenia dziąseł.

Przygotowanie herbaty z liści orzecha włoskiego

Aby przygotować herbatę orzechową, potrzebujesz 2,5 szklanki wody i 0,5 kg suszonych i zmielonych liści orzecha włoskiego. Wystarczy wrzucić liście do garnka z wodą i gotować przez 4-5 minut. Po ostygnięciu, można zacząć pić. W przypadku poważnych problemów zdrowotnych, zaleca się spożywanie 1-2 razy dziennie.

Wywar z liści orzecha włoskiego

Wywar jest szczególnie użyteczny w przypadku problemów skórnych, ponieważ przyspiesza gojenie ran i dezynfekuje. Wystarczy 3 szklanki wody i 1 łyżeczka suszonych liści. Zalej liście wrzątkiem i parz przez 30 minut pod przykryciem. Gdy wywar będzie gotowy, możesz użyć go na gazę lub wacik, aby oczyścić i osuszyć zmienioną chorobowo skórę lub ranę.

Ekstrakt z orzecha włoskiego

Ekstrakt z orzecha włoskiego świetnie sprawdzi się, jeśli pragniesz poprawić swoje trawienie. Możesz użyć 100 gramów zmiażdżonych owoców orzecha lub liści. Wybrany składnik połącz z 5 gramami drobno posiekanych migdałów i zalej pół litra alkoholu. Następnie odstaw na 2-3 tygodnie do zaparzenia w temperaturze pokojowej.

Kąpiel terapeutyczna

Przygotowując terapeutyczną kąpiel, namocz pokrojone liście orzecha włoskiego, umieść je w naczyniu, zalej wrzątkiem, przykryj pokrywką i pozostaw do zaparzenia na 15 minut w temperaturze pokojowej. Następnie przecedź całość przez sitko. Kąpiel przynosi ulgę w stanach zapalnych, łagodzi nadmierną potliwość oraz wzmacnia włosy i przeciwdziała ich wypadaniu podczas spłukiwania.

Wywar na zmęczone oczy

Jeżeli odczuwasz zmęczenie oczu lub dostrzegasz u siebie stany zapalne, ten wywar będzie odpowiedni. Gotuj suszone liście orzecha włoskiego w gorącej wodzie przez dwie minuty, a następnie parz je przez dodatkowe 20 minut. Po ostudzeniu, przecedź zacier przez czystą ściereczkę.

Namocz gazę w uzyskanej cieczy i umieść na zamkniętych powiekach na około 10-20 minut. W celu osiągnięcia efektu leczniczego, powtarzaj zabieg kilkakrotnie dziennie, używając tego samego, choć nieco podgrzewanego zacieru.

error: Treść zabezpieczona !!