Bogate kwiaty i gęste liście storczyków – Moje rosną jak szalone – wystarczy podlewać tym nawozem.

Metoda, którą opiszę, przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom kawy hodującym w swoich domach kwiaty.

Nie musisz pozbywać się fusów po parzeniu kawy – możesz wykorzystać je jako nawóz do storczyków. W ten sposób nie tylko redukujesz wyrzucane śmieci, ale też nie wydajesz ani grosza. Wypróbuj ten kreatywny sposób i przekonaj się, jak pięknie rozkwitną twoje orchidee!

Jak wykorzystać fusy po kawie jako nawóz dla storczyków

Storczyki zasłużyły sobie na miano kwiatów dość humorzastych i wymagających, jeśli chodzi o warunki. Źle się czują stojąc w przeciągu czy wystawione na zbyt jasne światło, nie przepadają jednak również za jego brakiem oraz są wrażliwe na zbyt małą wilgoć.

Po zastosowaniu tej metody moje storczyki jednak mają się świetnie, z pięknymi, zielonymi liśćmi i obfitością kwiatów. Poza właściwym dbaniem o kwiaty niezastąpioną rolę pełni używanie nawozu z fusów po kawie. Mają one inne też zastosowania, jak np. stosowanie ich jako peelingu do ciała. We wspomaganiu wzrostu roślin również sprawdzają się świetnie.

Dawka kofeiny dla storczyków

Krok pierwszy – zaparz sobie kawy. Zaczyna się przyjemnie, prawda? Zanim wykorzystasz fusy, możesz delektować się smakiem napoju. Kiedy już będziesz mieć fusy, osusz je i przełóż do słoika. Ważne jest, żeby nie trzymać przez dłuższy czas wilgotnych fusów, bo grozi im, że spleśnieją.

Kiedy będą suche, nie musisz się martwić o pleśń – postoją bezpiecznie przez długi czas. Aby przygotować nawóz, 100 gramów fusów należy rozpuścić w 3 litrach wody i odstawić na 5 godzin. Po tym czasie możesz odcedzić nawóz. Możesz zauważyć lekkie zabarwienie się wody.

Postaw donicę ze storczykiem w misce i podlej roślinę przygotowanym wcześniej nawozem. Po około 20 minutach czekania możesz przełożyć kwiat z powrotem na parapet. Metoda ta jest niezwykle skuteczna, ale pamiętaj, by nie przesadzić.

Nie używaj jej zbyt często – najlepiej parę razy w zimie albo kiedy storczyk nie zakwita przez dłuższy czas.

error: Treść zabezpieczona !!