Komary, muchy i inne owady, które gryzą – są zmorą każdego człowieka. Zrób spray, który pozbędzie się ich raz na zawsze.

Nie możesz poradzić sobie z owadami w mieszkaniu? Wypróbuj tej mieszanki, a pozbędziesz się ich na długo.

Na sklepowych półkach nie brakuje różnych specyfików, które mają pomóc w walce z komarami, muchami i innymi podobnymi do nich stworzeniami. Jednak niestety zdecydowana większość z nich to opcje wypełnione ogromnymi ilościami chemii.

Przedstawiamy dzisiaj sposób idealny dla osób dbających o planetę, a dodatkowo chcących zaoszczędzić.  Tylko krótka chwila i trzy składniki są potrzebne, by cieszyć się bardziej naturalną alternatywą dla owadobójczych środków.

Przygotuj:

  • pół szklanki octu
  • pół szklanki oleju roślinnego
  • pół szklanki szamponu
  • plastikową butelkę ze spryskiwaczem

Dla ułatwienia wszystkie składniki wlej do przygotowanej butelki i wstrząsając porządnie, wymieszaj do całkowitego połączenia. Gotowym płynem spryskaj miejsca w domu, w których najczęściej widzisz owady. Mieszanka nie zawiera toksycznych składników i nie stwarza niebezpieczeństwa dla dzieci, ani zwierząt domowych. Efekty działania tego sposobu powinny być widoczne już po kilku godzinach.

Kolejnym sposobem na muchy i komary jest połączenie Alpy Francówki z goździkami.

Przygotuj większą miskę lub małe wiaderko. Wlej do niego całą butelkę Alpy Francówki, a do niej dodaj około 25-30 goździków. Wymieszaj składniki i postaw mieszankę obok drzwi lub okien w każdym pomieszczeniu, gdzie zmagasz się z problemem owadów. Zapach stworzy naturalną barierę, która spowoduje, że owady nie będą wlatywać do środka pomieszczenia.

Nagietek w walce z owadami

Zapach nagietka to naturalny odstraszacz na komary i muchy. Dodatkowym atutem jest jego wygląd. Piękne, drobne kwiatki możesz zasadzić wokół swojego ogrodu i cieszyć się podwójną przyjemnością. Doskonała ozdoba będzie jednocześnie stanowić naturalną ścianę zatrzymującą muchy i komary.

Tarcza owadobójcza z użyciem drożdży

Komary lubią ciepło, możesz użyć tego przeciwko nim. Łącząc ze sobą cukier lub miód i drożdże doprowadzisz do procesu fermentacji, który przyciągnie wszystkie owady, dzięki czemu nie będą one miały okazji uprzykrzać Ci życia w domu.

Przydadzą Ci się:

  • 1/4 łyżeczki suszonych drożdży (możesz także użyć świeżych)
  • 1/4 szklanki cukru brązowego lub kilka łyżek miodu
  • szklanka ciepłej wody
  • plastikowa butelka wielkości 1.5/2 l
  • taśma
  • kawałek ciemnej tkaniny

Butelkę przetnij na pół. Do wody dodaj cukier i wymieszaj do rozpuszczenia, a następnie zostaw do przestygnięcia. Kiedy temperatura płynu spadnie, wlej go do dolnej części butelki i oddaj drożdże. Zajdzie reakcja, w wyniku której zacznie uwalniać się dwutlenek węgla, który będzie wabił komary.

Górną część butelki szyjką do dołu umieść w drugiej części. Zadbaj, by ścianki do siebie przylegały, w razie potrzeby doklej je do siebie taśmą izolacyjną. Dolną część butelki zabezpiecz dookoła ciemną tkaniną.

A może sztuczka na kleszcze?

Jeśli jesteś fanem spędzania czasu na łonie natury na pewno, ciekawią cię sposoby na to, by zapobiegać łapaniu kleszczy. Jest jeden, bezkonkurencyjnie prosty i naturalny sposób na odstraszenie tych owadów podczas spacerów po lesie, a nawet podczas leżenia we własnym ogrodzie. W końcu lepiej zapobiegać niż leczyć.

Przygotuj małe, bawełniane woreczki i wypełnij je świeżym koprem włoskim. Zawiąż każdy z nich i rozgnieć zioła wewnątrz rękami lub tłuczkiem do mięsa. Dzięki temu koper uwolni swój aromat, który odstraszy kleszcze, ale także komary.

error: Treść zabezpieczona !!