Oto jak łatwo, skutecznie i domowym sposobem możesz się pozbyć żylaków!

Problem z powstawaniem żylaków ma obecnie coraz więcej osób.

Borykają się z nim zarówno kobiety (według statystyk około 55%), ale również mężczyźni (około 45%). Żylaki zwykle pojawiają się po 50 roku życia, natomiast mogą wystąpić także u kobiet w ciąży.

Jak pozbyć się żylaków?

Istnieje wiele metod pozbywania się żylaków. Poczynając od tabletek, po bardziej inwazyjne zabiegi jak chirurgia laserowa. Warto jednak zacząć od sposobów naturalnych, które mogą przynieść świetne efekty!

Ocet jabłkowy

Jego niewątpliwy pozytywny wpływ w walce z żylakami zawdzięczamy właściwościom poprawiającym przepływ krwi, a także przyczyniającym się oczyszczaniu naszego organizmu.

Jak zastosować ocet jabłkowy w leczeniu żylaków?

Jeden ze sposobów polega na piciu roztworu octu jabłkowego z wodą w stężeniu 2:1 rano i wieczorem, przez okres co najmniej miesiąca. Drugi, polega na masowaniu obszaru dotkniętego żylakami przy pomocy octu dwa razy dziennie (po przebudzeniu i przed pójściem spać) przez okres 2 miesięcy.

Czosnek

Czosnek znany jest od lat ze swoich przeciwzapalnych właściwości i to właśnie one mogą pomóc nam w walce z żylakami. Poprawią krążenie krwi, a także pomoże w pozbyciu się toksyn z organizmu.

Zastosowanie czosnku w leczeniu żylaków

Składniki do przygotowania roztworu na żylaki:

  • 6 ząbków czosnku
  • wyciśnięty sok z 3 pomarańczy
  • 2 łyżki oliwy z oliwek

Przygotowanie roztworu:

W słoiku umieść czosnek, dodaj sok z pomarańczy oraz oliwę z oliwek. Wstrząśnij dobrze zamkniętym słoikiem, a następnie pozostaw go na 12 godzin.

Po tym czasie ponownie wstrząśnij słoikiem dla upewnienia się, że wszystkie składniki są dobrze wymieszane. Gotowe!

Jak stosować?

Codziennie przez kilka miesięcy, kilka kropel wylej na dłoń i masuj, ruchami okrężnymi, obszar dotknięty żylakami przez co najmniej 15 minut. Następnie wymasowane miejsce owiń bawełnianą szmatką i pozostaw na całą noc.

Pozostałe domowe środki na żylaki:

Ściereczkę nasączoną w roztworze z oczaru wirginijskiego przyłożyć w miejsce, gdzie występują żylaki. Pozostawić na 10 minut.  Stosować 3 razy dziennie.

Na obszar, na którym występują żylaki nałożyć posiekaną natkę pietruszki wymieszaną z dowolnym olejkiem eterycznym. Mieszaninę najlepiej przechowywać w lodówce.

Zaparzyć nagietka w filiżance, a następnie pomieszać go z 4 szklankami zagotowanej wody. Po ostygnięciu, przyłożyć w miejscu występowania żylaków.

Pamiętać należy jednak, że najlepszym sposobem na żylaki jest profilaktyka, która skupia się głownie na regularnych ćwiczeniach, kontrolowaniu masy ciała, a także obniżanie wysokiego ciśnienia, jeśli mamy takie tendencje.

error: Treść zabezpieczona !!