Oto 7 sygnałów, które mogą oznaczać problemy z nerkami. Może to się źle skończyć, nie bagatelizuj tego

Jak rozpoznać, że nasze nerki pracują nieprawidłowo?

W naszym organizmie jest bardzo wiele różnych narządów i każdy z nich jest ważny i pełni odpowiednią funkcję. Nerki to jednak jeden z najważniejszych organów.  Znajdują się w tylnej części naszego ciała na wysokości brzucha i odpowiadają za przebieg wielu procesów.

Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim oczyszczanie z toksyn, filtrowanie krwi oraz produkcja moczu.

Gdy nerki przestają odpowiednio pracować, jest to bardzo zły znak i nasz organizm wtedy jest narażony na utratę zdrowia. Lekarz zdradził nam jakie mogą być oznaki złej pracy nerek, ale nawet gdy nie odczuwamy żadnych z nich, to regularne badanie się nigdy nam nie zaszkodzi – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Oto oznaki, które świadczą o tym, że nasze nerki przestają prawidłowo pracować:

Ból – gdy nas coś boli, to zawsze oznaka tego, że coś się dzieje. Gdy jednak ból odczuwamy w okolicach nerek, może to oznaczać, że pojawiły się kamienie nerkowe lub niewydolność układu moczowego.

Zawroty głowy i problemy z koncentracją – gdy nerki źle pracują, do naszego mózgu może nie docierać wystarczająca ilość tlenu, co może skutkować problemami z koncentracją, zawrotami i bólami głowy oraz problemami z pamięcią.

Metaliczny posmak w ustach – gdy odczuwamy metaliczny posmak w ustach lub nieświeży oddech, może to być spowodowane nieprawidłowym funkcjonowaniem nerek. Gdy zmniejszy się nam apetyt to także może być oznaką złej pracy nerek.

Zmiany skórne – akumulacja toksyn może skutkować powstawaniem wysypek, które nie usunie się smarując tylko kremami. Gdy wysypka dalej pozostaje, wtedy należy udać się do lekarza i zacząć leczenie.

Krótki, przerywany oddech – problemy z oddychaniem spowodowane są gromadzeniem się toksyn i szkodliwych związków.

Nadmierne pocenie się – poprzez nieprawidłową pracę nerek w organizmie gromadzą się płyny. Przez to nasze ciało nadmiernie się poci, bo nasze ciało chce pozbyć się nadmiernej ilości płynów. Nadmierna potliwość okolic twarzy i kończyn, oznacza to, że powodem najprawdopodobniej jest zła para naszych nerek.

Zmiany w moczu – gdy odczuwamy problem z oddawaniem moczu, ucisk, zbyt częste wizyty w toalecie lub pienie się moczu, bądź blady kolor moczu w dużych ilość lub ciemny kolor w małych ilościach, należy wtedy koniecznie udać się do lekarza i zbadać nerki.

error: Treść zabezpieczona !!