Naturalne sposoby na pozbycie się mszyc – Bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i dla Ciebie.

Nie lubię stosować chemii w ogrodzie, dlatego niechcianych lokatorów pozbywam się w naturalny sposób. Skuteczny trik na pozbycie się mszyc. Tanio i ekologicznie!

Już wielu sąsiadom „sprzedałam” mój sposób na mszyce. Każdy skutecznie pozbył się mszyc bez większego wysiłku. Pomysł bez wykorzystania chemii, to strzał w dziesiątkę!

To przygotuj:

W 1,5 litrze wody gotuj 70g tytoniu, po czym odcedź i rozcieńcz z wodą w stosunku 1:1. Tak przygotowanym roztworem spryskaj rośliny. To niezawodny sposób zarówno na szkodliwe mszyce, jak i larwy gąsienic żywiące się mszycami. Działa także na meszki lubiące koczować na pomidorkach.

Taką mieszankę wykorzystuję do opryskania warzyw, drzew owocowych oraz do kwitnących roślin, takich jak róże czy begonie.

Mam także inne sposoby na pozbycie się trudnych do zwalczenia mszyc. Wystarczy, że połączysz ze sobą kilka składników i potraktujesz nimi rośliny.

Musztarda w sprayu: Należy rozpuścić 200g proszku musztardowego (gorczycy) w wiadrze z wodą.

Skórka pomarańczy: 1 kg skórki z pomarańczy należy połączyć z 10 litrami wody i pozostawić na 3 dni.

Szałwia: drobno posiekany korzeń szałwii ( 300g) należy zalać 10 litrami wody i odstawić na 3 godziny

Rumianek: 1 kg rumianku w całej postaci( kwiat i łodyga) należy zalać 10 litrami ciepłej wody i odstawić na 12 godzin.

Amoniak: 1 łyżka amoniaku połączona z 10 litrami wody.

Soda oczyszczona: 1 łyżka stołowa sody rozpuszczona w 1 litrze wody oraz 40 g startego szarego mydła.

Popiół drzewny: 200- 300 g popiołu drzewnego należy zalać 5 litrami wrzącej wody, po czym ostudzić i dodać 20 g startego mydła.

Ekstrakt z czosnku: litr wrzącej wody połącz z 25 ząbkami czosnku. Ząbki należy posiekać lub zetrzeć i zalać wodą. Odstaw na 15 minut. Następnie odcedź i potraktuj nim rośliny.

error: Treść zabezpieczona !!