Oto, jak ożywić swój mózg: neurologopeda pomoże Ci osiągnąć wspaniałe rezultaty. Poprawiła mi się pamięć.

Istnieje wiele sposobów na poprawę pamięci i zdrowia mózgu.

Bez odpowiedniego treningu mięśnie stają się słabsze. Mózg i ludzki umysł działają w ten sam sposób. Codziennie możesz ćwiczyć swój mózg, aby poprawić jego funkcjonowanie. Niektórym wystarcza, że mają wiele obowiązków, skomplikowaną pracę i zadania, które muszą wykonywać jednocześnie. Trening jest konieczny, aby zmusić mózg do wytężonej pracy i prawidłowego funkcjonowania.

Liczne badania naukowe wykazały, że ćwiczenia fizyczne poprawiają funkcjonowanie mózgu.
Wytrenowane mózgi starzeją się znacznie wolniej. Badania wykazały, że ćwiczenia fizyczne mogą zapobiegać chorobie Alzheimera. Regularny trening pamięci i uwagi może pomóc w budowaniu nowych sygnałów neuronowych, które poprawiają funkcjonowanie i połączenia między różnymi strukturami mózgu.

Ćwiczenia pamięci

Kolorowe słowa

To ćwiczenie wymaga napisania słów w różnych kolorach. Słowa muszą być głośno wypowiadane w połączeniu z kolorem użytym do ich napisania. Kontynuuj ćwiczenie, aż dojdziesz do końca tekstu. Na początku ćwiczenie to może wydawać się proste, ale wcale takie nie jest.

Dzieje się tak dlatego, że prawa półkula ludzkiego mózgu próbuje nazwać kolor, podczas gdy lewa półkula próbuje wypowiedzieć słowo. Dzięki temu obie półkule mózgowe mogą być trenowane jednocześnie. Umiejętności koncentracji uwagi można rozwijać poprzez ćwiczenie obu półkul mózgowych. Pomaga to zapobiegać chorobie Alzheimera.

Stół Schulte’a:

Profesjonalne symulatory wzroku to świetny sposób na trening mózgu. Pomagają one skupić uwagę i zwiększyć szybkość czytania. Stół należy umieścić między oczami a stołem na wysokości około 30-35 cm. Jest to dokładnie tak, jak podczas czytania książki.

Aby objąć wzrokiem cały stół, należy skupić się na cyfrach znajdujących się na środku stołu. Spróbuj rozejrzeć się po stole, ale nie patrząc na siebie nawzajem. Poruszaj oczami. Używaj tylko widzenia peryferyjnego. Następnie należy odnaleźć liczby od 1 do 25 i wymówić je na głos.

Ważne jest, aby nie odwracać wzroku od środka stołu i kontynuować szukanie liczb w ten sposób. Opanowanie tej umiejętności zajmie Ci trochę czasu, mimo że Twoje widzenie peryferyjne jest ograniczone. Ale wkrótce Twój mózg będzie w stanie wykonać tę samą czynność w ciągu 10 sekund.

Koordynacja ruchowa – palce:

Ćwiczenia palców to kolejne ćwiczenie, które może pomóc mózgowi. Aby rozpocząć, wykonaj znak zwycięstwa, układając palce prawej ręki w kształt litery V. W kształcie litery V należy ułożyć palce prawej ręki. Lewa ręka powinna przedstawiać OK.

Następnie szybko zamieńcie się rękami, tak aby lewa ręka była OK, a prawa V. Ćwiczenie to poprawia koncentrację uwagi i przyspiesza przechodzenie między zadaniami. Ma również pozytywny wpływ na przepływ informacji między półkulami mózgowymi.

Pisanie synchroniczne:

Pisanie oburęczne to kolejne ćwiczenie, którego powinieneś spróbować. Oto, co ono oznacza. Do tego ćwiczenia potrzebne będą dwie kartki papieru, dwa ołówki lub dwie kredki. Możliwe jest narysowanie kształtu geometrycznego za pomocą dwóch rąk jednocześnie.

Na przykład jedną ręką można narysować koło, a drugą trójkąt. Można również używać liter i innych znaków. Pisanie synchroniczne pozwala mózgowi wykonywać wiele zadań jednocześnie, stymulując obie półkule mózgowe. Bez względu na wiek ćwiczenie obu półkul mózgowych jest ważne.

Łatwiej będzie Ci się uczyć i wykonywać pracę, jeśli zaczniesz ćwiczyć swój mózg w młodym wieku.

Łatwiej będzie się uczyć i wykonywać pracę, jeśli zaczniesz ćwiczyć swój mózg we wczesnym okresie życia. Powinieneś także zadbać o to, by każdy dzień był obwarowany jakimś rytuałem.

Zacznij od mycia zębów niedominującą ręką lub z zamkniętymi oczami. Rutynowe czynności wykonywane w nierutynowy sposób również mogą zmusić mózg do cięższej pracy i pozytywnie wpłynąć na jego funkcjonowanie.

Można to robić także w domu: oglądać filmy bez dźwięku. Możesz używać gestów, aby przyswoić treść. Dzięki temu mózg jest w stanie wywnioskować treść wypowiedzi aktorów, a jednocześnie jest zmuszony do ciężkiej pracy. Rozwiązywanie krzyżówek to świetny sposób na usprawnienie pracy mózgu.

error: Treść zabezpieczona !!