Lek na kaszel z kakao – Przepis od lekarza eksperta, który postawi Cię na nogi. Przepis.

Moja mama była wspaniałym lekarzem przez ponad sześćdziesiąt lat, kiedy byłem młody.

Pomimo tego, że młodsi lekarze są bardziej atrakcyjni dla dzieci, ja ją uwielbiałem. Nigdy nie przepisywała mi leków. Zawsze miała pomocne wskazówki na każdą okazję. Moi rodzice podawali mi kakaowe lekarstwo na kaszel.

Po tym jak moja rodzina chorowała, postanowiłam zrobić „remedium” dla siebie i dziecka. Zamiast podgrzewać miód w wysokiej temperaturze, dodałam go do mieszanki. Lekarstwo na kaszel z kakao okazało się niezwykle skuteczne, Kaszel po kilku dniach stał się suchym kaszlem. Po kilku dniach ustał całkowicie. Oto przepis.

Jak zrobić kakaowe lekarstwo na kaszel

Oto rzeczy, których będziesz potrzebować

  • 300g masła
  • 300g miodu
  • 1 łyżka cukru
  • 100g kakao w proszku

Cudowne lekarstwo można przygotować w następujący sposób:

Masło umieścić w rondlu nad płomieniem. Nie jest to zalecane do stosowania w kuchence mikrofalowej.

Umieść olej w rondlu, podgrzewaj na małym ogniu. Wymieszaj miód, aż osiągnie jednolitą konsystencję. Ciągle mieszać, aby nie dopuścić do zagotowania się mieszaniny. Następnie dodaj cukier. Mieszać aż do jego rozpuszczenia. Dodać kakao w proszku.

Po ostudzeniu masy kakaowej umieść ją w słoiku. Następnie włóż ją do lodówki. Można ją przechowywać w lodówce nawet do 6 miesięcy.

Jak stosować kakaowy środek hamujący kaszel

Stosuj 1 łyżeczkę dziennie produktu na bazie kakao. Wymieszaj mieszankę z gorącym mlekiem. Mieszaj aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Napój ten jest bardzo smaczny. Delektują się nim zarówno dzieci, jak i dorośli.

Kakao może łagodzić suchy kaszel i ból gardła. Zawiera ono teobrominę, która odpowiada za to działanie. Dzieje się tak dzięki uspokajającemu działaniu zakończeń nerwowych, które wędrują przez mózg i płuca. Kakao jest produktem alergizującym, zdrowym, którego nie należy stosować.

error: Treść zabezpieczona !!