Lecz tarczycę nie tylko tabletką. Kilka naturalnych sposobów na niedoczynność tarczycy.

Niedoczynność tarczycy to poważna choroba, której objawów nie należy bagatelizować. Oprócz tradycyjnej terapii farmakologicznej, warto jednak wesprzeć swoje zdrowie naturalnymi metodami.

Dzięki temu pobudzimy organ do pracy tak, aby mógł lepiej funkcjonować i prawidłowo produkować potrzebne nam hormony. Sukces do naturalnego leczenia tarczycy jest bardzo prosty, powinien zacząć się od prawidłowej diety i aktywności fizycznej.

Aktywność fizyczna to naprawdę bardzo istotna kwestia w leczeniu i profilaktyce tarczycy!

Osoba, która cierpi na niedoczynność jest często zmęczona, odczuwa zimno, ma zwolniony metabolizm. Z tego powodu często podchodzą niechętnie do sportu. Ćwiczenia pomogą zwalczyć taki stan. Na początek zalecana jest aktywność o średniej intensywności. Najlepiej 3 razy w tygodniu. Ćwiczenia powinny być dość intensywne i wywołać poty. Dopiero wtedy odpowiednio rozgrzeją organizm.

Cenne pierwiastki, lecznicze przy problemach z tarczycą posiadają wodorosty.

Głównym z nich jest jod, jednak nie zawsze jest możliwość pobrać go naturalnie ze środowiska, na przykład podczas wakacji nad morzem. Warto wtedy sięgnąć po wodorosty w formie suplementacji. Do najbardziej popularnych należą:

  • glony kelp
  • kombu

Można je dodawać do potraw – sałatek, sushi, warzyw. W sklepach można kupić wodorosty suszone. Można je chrupać jako przekąskę lub ugotować w wodzie, dzięki czemu stają się miękkie.

Pikantne potrawy pobudzą spowolniony metabolizm do pracy.

Warto dodawać do potraw pikantne potrawy, które pobudzą go oraz rozgrzeją organizm. Pikantność potraw najlepiej zwiększać stopniowo.

Ponadto, w przypadku niedoczynności tarczycy warto stosować…zimne kąpiele.

W tej sytuacji są one zdrowsze niż gorące. Pobudzą i wzmocnią organizm. Zimne prysznice nie są na początku przyjemne. Warto jednak stopniowo się do nich przyzwyczajać i nie poddawać się łatwo. Z czasem staną się mniej nieprzyjemne. Może nawet je polubimy, gdy zobaczymy leczniczy wpływ na nasze samopoczucie i poprawę zdrowia.

Te proste elementy mogą naprawdę korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie, poprawić samopoczucie i wesprzeć terapię farmakologiczną. Warto wprowadzać nowe nawyki do swojej codziennej rutyny. Nie kosztuje nas to dużo, ale może naprawdę wiele zmienić. Warto!

Nie ma przecież nic cenniejszego niż własne zdrowie, którym możemy cieszyć się przez długie lata.

error: Treść zabezpieczona !!