Ćwiczenia te są zalecane dla kobiet po 40 roku życia. Należy je wykonywać systematycznie co tydzień.

Regularne ćwiczenia to najlepszy sposób na poprawę kobiecej sylwetki.

Dla kobiet dojrzałych, u których zmiany hormonalne mogą prowadzić do znacznej nadwagi, zaleca się ćwiczenia przynajmniej raz w tygodniu. Ćwiczenia mogą również pomóc we wzmocnieniu kości i mięśni. Dobrze zaplanowany program ćwiczeń utrzyma Twoje naczynia krwionośne w zdrowiu i zapobiegnie powstawaniu żylaków.

Wiele kobiet uważa, że codzienne bieganie jest najlepszym sposobem na utratę wagi. Dla kobiet powyżej 40 roku życia, to ćwiczenie może spowodować więcej szkody niż pożytku dla ich mięśni i stawów.

Jak możesz poprawić swoją kondycję?

Dla dojrzałych kobiet, regularne ćwiczenia są zalecane, aby pomóc kontrolować wagę i poprawić kondycję. To poprawia mobilność i sprawność fizyczną. Ćwiczenia te można wykonywać codziennie, ponieważ są one o niskim wpływie. Te ćwiczenia dadzą wspaniałe rezultaty. Najlepiej jest robić całe zestawy ćwiczeń dla każdej części ciała.

Mięśnie pleców i brzucha

Niska siła w mięśniach podtrzymujących kręgosłup może być przyczyną problemów z plecami. Możesz je wzmocnić, unosząc górną część ciała na rękach i leżąc na brzuchu. Powoli i płynnie przesuwaj ramiona prostując się w łokciu. Tę pozycję należy utrzymać przez co najmniej 3 do 5 sekund, a następnie ćwiczenie należy powtórzyć 30 razy.

Ze skrzyżowanymi ramionami połóż się na plecach i unieś nogi do pozycji pionowej. Dołącz drugą nogę do swojej nogi. Twoje nogi powinny być proste i równoległe do podłoża. Po utrzymaniu tej pozycji przez dziesięć sekund, powoli opuszczaj nogi po kolei. Możesz powtórzyć tę czynność 30 razy.

Usprawnij stawy nóg

Trzymając plecy prosto, unieś nogi w bok. Ten ruch można wspomóc obustronnym chwytem ciągnącym za podudzia. To ćwiczenie może pomóc w regeneracji stawów biodrowych i kolanowych.

Stojąc, przynieś jedno kolano do klatki piersiowej, a drugie do kolan. Aby utrzymać równowagę, plecy muszą być proste.

To samo ćwiczenie możesz wykonywać siedząc na krześle wyposażonym w oparcie, nawet podczas krótkich przerw przy domowym komputerze.

Mięśnie ud, pośladków i brzucha

Ręce i kolana oparte na ziemi, a głowa uniesiona w kierunku sufitu. Każda noga musi być zgięta w kolanie i uniesiona tak, aby stopa sięgała głowy. Stopę w najwyższym punkcie należy utrzymać przez pięć sekund. Powtórzyć to 15 razy dla każdej nogi.

Ćwiczenie w klęku, polegające na jednoczesnym podnoszeniu lewego i prawego ramienia i odwrotnie, zapewnia dodatkową siłę dla dolnej części pleców. Wszystkie grupy mięśniowe są angażowane przez napięcie, które jest związane z utrzymaniem równowagi.

Bieganie nie jest czymś, na czym powinieneś się skupić.

Wysiłek potrzebny do przebiegnięcia lub przejścia maratonu jest eliminowany przez dobrze zaplanowany zestaw ćwiczeń, które mogą wykonywać dojrzałe kobiety. Regularne ćwiczenia sprawią, że ich ciała będą silniejsze i bardziej odporne na nieuniknione zmiany, które przychodzą z wiekiem.

error: Treść zabezpieczona !!