Domowy sposób na lepkie, tłuste i brudne szafki kuchenne bez użycia drogich produktów.

Szukasz sposobu, aby Twoja kuchnia była całkowicie czysta bez użycia szkodliwych środków chemicznych?

Zapoznaj się z naszymi domowymi sposobami, aby zobaczyć, jak możesz sprawić, by Twoje szafki kuchenne lśniły bez wydawania dużych pieniędzy.

Większość ludzi codziennie używa chemicznych środków czyszczących. Nie zastanawiamy się nad ich kosztem ani nad tym, że mogą zaszkodzić naszemu środowisku. Czy można sobie wyobrazić, jak nasze babcie radziły sobie z tłuszczem i brudem w kuchni?

Przyjrzyj się domowym sposobom, które stosowały nasze babcie, aby utrzymać kuchnię w czystości. Będziesz zaskoczony wynikami!

Tłuste szafki kuchenne

Nawet dla najbardziej doświadczonej gospodyni domowej, tłuszcz i brud mogą powodować poważne problemy na szafkach kuchennych i blatach. My mamy na to rozwiązanie! Już nie będziesz musiał się martwić o tłuste meble kuchenne.

Czego potrzebujesz?

  • Soda oczyszczona (ok. 250 g)
  • Dwie cytryny równa się sok z jednej cytryny
  • 60 ml octu spirytusowego
  • 3 łyżki płynu do prania (można też użyć płynu do mycia naczyń)
  • 2 łyżki oliwy z oliwek

Połącz wszystkie składniki, aż uzyskasz gładką pastę.

Instrukcja użycia

Pastę należy nałożyć na wybraną powierzchnię (blaty, fronty szafek kuchennych lub inne tłuste powierzchnie) i pozostawić na około 5 minut. Za pomocą gąbki dokładnie wyszoruj powierzchnię, a następnie wytrzyj ją wilgotną szmatką. Jeśli nie jesteś w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc (rogi szafek i szczeliny), użyj szczoteczki do zębów. To wszystko! Teraz możesz cieszyć się lśniącymi szafkami, które są wolne od tłuszczu i brudu.

Płytki ścienne do kuchni i płytki do podłóg z płytek

Ściana w kuchni, zwłaszcza w pobliżu płyty grzewczej, często bywa tłusta i brudna, pokryta resztkami jedzenia i rozpryskami powstającymi podczas gotowania.

Mamy na to rozwiązanie!

Do 4 litrów wody dodaj 100 ml octu spirytusowego, 100 ml płynnego amoniaku i 4 łyżki stołowe boraksu. Wystarczy wlać płyn do butelki wyposażonej w atomizer i spryskać powierzchnię. Brud zniknie po przetarciu płytek wilgotną szmatką. Ten naturalny środek czyszczący doskonale nadaje się do czyszczenia trudnych do wyczyszczenia powierzchni w kuchni.

Nieprzyjemny zapach z lodówki

Co zrobić, jeśli nie wyczyściłeś lodówki i półek? Nie martw się! Soda oczyszczona jest najlepszym rozwiązaniem. Dodaj około 4 łyżek stołowych sody oczyszczonej do 1 litra wody w atomizerze. Spryskaj nią wnętrze lodówki, pozostaw na kilka minut, a następnie wytrzyj do sucha wilgotną ściereczką. Przykry zapach zniknie.

Utrzymuj dłużej czyste okna kuchenne

Okna kuchenne są szczególnie podatne na szybkie zabrudzenie. Jak można utrzymać je w czystości dłużej niż jeden dzień? To proste. Potrzebna będzie czysta ściereczka, gliceryna (którą można kupić w każdej aptece) i ściągaczka. Użyj czystej ściereczki i kilku kropel gliceryny, aby wytrzeć okna do czysta. Dzięki temu okna będą lśnić!

error: Treść zabezpieczona !!