Lekarze zalecają 5 poniższych ćwiczeń, które mogą złagodzić ból pleców. Wypróbuj.

5 najlepszych ćwiczeń na plecy zalecanych przez kręgarzy lub neurologów, które można wykonywać w domu i bez żadnych problemów

Ból pleców może być bardzo bolesny i powodować problemy z poruszaniem się. Kręgarz i neurolog mogą pomóc w pozbyciu się bólu.

Dr Maciej ma ponad 25-letnie doświadczenie w pracy z kręgosłupem i chętnie udzielił swoich rad. Ruch przyspieszy Twój powrót do zdrowia po urazie i nie spowoduje żadnych problemów z kręgosłupem. W tym artykule dowiesz się, jak wykonywać ćwiczenia terapeutyczne w domu. Wyjaśniono również, ile powtórzeń należy wykonać i jak prawidłowo oddychać, aby ćwiczenia były bardziej efektywne.

1 Ćwiczenie

Oprzyj się plecami o ścianę, tak aby między wami była tylko niewielka przestrzeń. Ramiona powinny być przyciśnięte do ściany. Połóż ręce tak, aby łokcie i tułów dłoni były pod kątem prostym. Podczas wydechu łokcie powinny być dociśnięte do ściany. Powtórz ćwiczenie 15-20 razy.

Wdychaj, gdy przepona wywiera nacisk. Przepona wytwarza podciśnienie w jamie brzusznej. Następnie krew płynie w żyłach i jest zasysana przez serce. Pozwala to na lepsze dostarczanie krwi do organizmu. Dlatego właśnie należy oddychać przez przeponę.

2 Ćwiczenie

Połóż ręce na brzuchu tak, aby kolana były zgięte. Dłonie powinny znajdować się blisko miednicy. Możesz unieść miednicę, dociskając dłonie do podłogi. To ćwiczenie można powtórzyć 15-20 razy. Podczas wydechu podnieś miednicę tak wysoko, jak tylko możesz.

To ćwiczenie poprawia krążenie krwi w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Ćwiczenie to doskonale sprawdza się w przypadku ostrego bólu pleców i może być wykonywane na ziemi lub na kanapie.

3 Ćwiczenie

Połóż głowę na plecach. Zegnij kolana w stawach kolanowych. Jeśli masz taką możliwość, możesz oprzeć nogi na stole lub krześle. Można również umieścić ręce za głową. To ćwiczenie należy powtórzyć co najmniej 50 razy. Stopniowo zwiększać liczbę powtórzeń.

Dobry wynik uzyskasz, jeśli uda Ci się wykonać to ćwiczenie w zakresie 150-200 powtórzeń. Jest to doskonałe ćwiczenie dla osób mających problemy z kręgosłupem lędźwiowym, żylakami lub hemoroidami. Jest to świetne ćwiczenie na ból pleców.

4 Ćwiczenie

Oprzyj się brzuchem o sofę lub podłogę. Połóż dłonie na powierzchni na wysokości klatki piersiowej. Przybliżamy ciało do klatki piersiowej. Pośladki powinny być uniesione do pięt.

Prostsza wersja: Nie musisz opuszczać klatki piersiowej do podłogi. Pośladki powinny być uniesione do pięt. Powtórz to ćwiczenie około 15-20 razy. Przy pierwszych dwóch powtórzeniach możesz odczuwać ból. Jednak w miarę wykonywania ćwiczenia przez 15-20 powtórzeń ból powinien się zmniejszać.

Jeśli ból nie zmniejsza się lub staje się bardziej dokuczliwy, można całkowicie zaprzestać wykonywania ćwiczenia lub po prostu je pominąć.

5 Ćwiczenie

Połóż plecy na ziemi. Połóż ręce na kolanach i mocno chwyć dłonie. Przyciągnij kolana do klatki piersiowej. Powtórzcie to ćwiczenie 15-20 razy. Podczas tego ćwiczenia należy zwracać uwagę na oddychanie przeponowe.

Nie należy próbować wykonywać żadnego ćwiczenia, jeśli odczuwa się silny ból.

error: Treść zabezpieczona !!