Te ćwiczenia uwolnią Cię od napięcia i bólu: Ulga w odcinku szyjnym kręgosłupa.

Ból kręgosłupa może występować z wielu powodów. Może to być na przykład sztywność mięśni szyi i karku.

Kręgosłup jest niezwykle ważną częścią ludzkiego szkieletu. Dzięki niemu zachowujemy prostą postawę i możemy chodzić. Odcinek szyjny ciągle narażany jest na obciążenia. Kiedy zaczyna boleć, należy od razu temu zaradzić, gdyż ból może przerodzić się w stan permanentny.

Natomiast z takim bóle o wiele trudniej sobie poradzić. Sztywność mięśni może być spowodowana brakiem ruchu, czy złą postawą. Siedzący tryb życia bardzo źle wpływa na cały kręgosłup. Świetnym rozwiązaniem na tego typu dolegliwości są ćwiczenia jogi.

Uśmierzają ból i delikatnie rozciągają całe ciało. Jednak kiedy ból pomimo ćwiczeń nie ustępuje, należy zasięgnąć porady lekarza. Zestaw tych ćwiczeń z pewnością przyniesie Ci ulgę. Jednak ważne jest, aby ćwiczyć regularnie. Taki styl życia może pomóc Ci pozbyć się ból na długi czas.

Wiele osób sprawdziło ten sposób i teraz mogą cieszyć się zdrowym życiem bez bólu. Sprawdź te ćwiczenia już teraz i uwolnij się od bólu. Poczujesz się jak nowo narodzona. Na samym początku rozłóż matę na podłodze i usiądź na złożonym ręczniku bądź kocu.

W zależności co posiadasz. Ważne, aby przyjąć pozycję, która jednocześnie będzie wygodna, a zarazem pozwoli na wyprostowanie kręgosłupa. Połóż na kolanach ręce, głęboko oddychaj i zamknij oczy. Spokojnie oddychaj i spróbuj odczuć każdy wdech i wydech. Jeśli nie odpowiada Ci siedzenie na ziemi, możesz ćwiczyć na krześle.

Podczas pierwszego ćwiczenia połącz dłonie na wysokości klatki piersiowej i dociśnij je do siebie. Pamiętaj, aby plecy nadal były proste oraz rozciągnięte. Odpręż się i skup na mięśniach pleców.

Możesz to ćwiczenie powtórzyć parę razy. Ważne, aby odprężyć mięśnie i się zrelaksować. Następnie połóż ręce na kolanach. Tak samo nie zapominaj o prostym kręgosłupie. Dodatkowo podciągnij podbródek.

Podczas wydechu opuść głowę, a podróbek przyciągnij do swojego ciała. Powtarzaj to kilka razy. Następnie wyciągaj ramiona do przodu, tak aby plecy się zaokrągliły. Tę część ćwiczenia wykonuj przy ostatnim wydechu.

Rozciągnij mięśnie, na tyle ile możesz. Nie zapomnij o głębokim oddychaniu. Kiedy już wykonasz te ćwiczenia, możesz przejść do kolejnej części. Zwiń plecy do góry i rozciągnij się do najwyższego punktu na głowie. Pamiętaj, aby nie robić nic na siłę, gdyż grozi to kontuzjami.

Następnie podnieś dłonie na kolanach i powoli odsuń łokcie w tył. Tak daleko, jak tylko możesz. Możesz zwolnić ręce i połączyć je nad głową. W ten sposób możesz się rozciągać.

Następnie zegnij ręce do tyłu, a łokcie skieruj do góry. Pamiętaj o głębokim oddechu. Jest to niezwykle ważne podczas każdego rodzaju ćwiczeń. Oddychaj bardzo głęboko i następnie połóż dłonie po bokach ciała.

Jednak nadal trzymaj proste i napięte plecy. W tym przypadku przechyl kolana na bok tak, aby dotykały ziemi. Do tego dodaj ćwiczenia wykonywane głową.

Odwróć ją w drugą stronę, niż w tą którą są odchylone nogi. Teraz usiądź w pozycji tureckiej. Trzymaj nogi przed sobą oraz wyciągnięte plecy.

Natomiast dłonie złóż razem palcami. Trzymaj wyciągnięte plecy, a w tym samym czasie rozsuwaj łokcie. Nadal głęboko oddychaj.

Przyciągnij brodę do klatki piersiowej. Rób to niezwykle delikatnie, bez pomocy rąk. Wykonuj wszystko powoli oraz naturalnie. Plecy powinny się kołysać, a łokcie się połączyć.

Podczas tego ćwiczenia zamknij ponownie oczy i pozwól się sobie zrelaksować. Kolejno zaciśnij górną część ciała wraz z ręką. W tej pozycji chwyć przedramię drugiej dłoni jedną ręką.

Następnie skrzyżuj je na klatce piersiowej. Plecy ciągle powinny być wyciągnięte. Nie popuszczaj pozycji i nadal głęboko oddychaj.

Wykonuj ćwiczenie na zmianę z jedną i drugą stroną. Ważne, aby być ciągle zrelaksowanym. Na sam koniec na nowo połącz ze sobą dłonie w obrębie klatki piersiowej.

Nadal miej zamknięte oczy. Relaksuj się, oddychaj głęboko i pozwól się sobie nacieszyć tą chwilą.

Podczas ostatniego wdechu przesuń złączone dłonie w stronę czoła. Powtarzaj te ćwiczenia i ciesz się zdrowiem.

error: Treść zabezpieczona !!